SİTE SAĞ REKLAM ALANI

LEYAL GEMİ SÖKÜM AVRUPA KOMİSYONU'NDAN ONAY ALDI

Aliağa'da bulunan Leyal Gemi Söküm firması,onaylı gemi geri dönüşüm listesi'ne girdi.

08 Aralık 2018 13:02 aliaga 422
LEYAL GEMİ SÖKÜM AVRUPA KOMİSYONU'NDAN ONAY ALDI
Aliağa'da çalışan Leyal Gemi Söküm firması, Avrupa Komisyonu Onaylı Gemi Geri Dönüşüm Listesi'ne AB dışında giren üç tesisten ikisinin sahibi olarak başarısını tescilledi.
Resmi Gazete'de yayımlanan Avrupa Komisyonu, Onaylı Gemi Geri Dönüşüm Listesi'ne göre 31 Aralık 2018 itibariyle AB bayraklı gemiler sadece bu listedeki gemi geri dönüşüm tesislerinde sökülebilecek.
26 tesisin yer aldığı listede AB dışından yer alan üç tesisten ikisi Leyal Gemi Söküm ve Leyal Demtaş olurken listeye girmek için başvuru yapan diğer tesislerin inceleme ve onay süreci devam ediyor.
Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği yöneticilerinden Ersin Çeviker, Türk tesislerinin bir süredir AB tüzüğüne uyumlu hale gelmek için çalışmalar yaptığına değinerek "Şu anda Aliağa'daki 22 firmadan 8'inin AB Komisyonu'na müracaatlarını tamamladı, 4 firma denetlendi. Leyal ise büyük başarı göstererek bu listeye girmeyi başaran ilk firma oldu. Türkiye olarak AB listesine ne kadar çok firma ile girersek AB'nin yıllık 2 milyon ton olan gemi geri dönüşüm kapasitesinden o kadar fazla pay alırız. Firmalarımızın tesisler, AB'ye uyumlu hale gelebilmek için çevreci yatırımlarını sürdürüyor” dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER