MARMELAT KUKLA GÖSTERİSİNE ALİAĞALI ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ

SANTUR SANATÇISI SEDAT ANAR KULAKLARIN PASINI SİLDİ

20 Mayıs 2018 18:23 aliaga 82
MARMELAT KUKLA GÖSTERİSİNE ALİAĞALI ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ
Aliağa Belediyesi'nin Sanat Sokağı, Yeni Şakran Mahallesi ve Helvacı'da gerçekleştirdiği geleneksel ramazan etkinlikleri ilgiyle devam ediyor. Etkinliklerin üçüncü gününde Sanat Sokağı ve Yeni Şakran Mahallesi'nde organize edilen etkinlikler Aliağalılara keyifli saatler yaşattı.

Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin gözde kuklası Marmelat “Aliağa'da Ramazan” etkinlikleri kapsamında Yeni Şakran Düğün Salonu'nda sahne aldı. Eğitmen Çiğdem Dağtekin'in Kukla Marmelat ile yaptığı Vantrolog gösterisi özellikle çocukların ilgi odağı oldu. Şovuyla kendisine hayran bırakan Eğitmen Çiğdem Dağtekin ve Marmelat kukla, gösteri sonrası dakikalarca alkışlandı. Marmelat kukla gösterisinin yanı sıra Karagöz- Hacivat orta oyunu, meddah ve Hayali Tuncer Savcı tarafından gerçekleştirilen gölge gösterisi de çocukların beğenisini kazandı.

Sanat Sokağı'nda ise Türkiye'nin önemli Santur Sanatçılarından Sedat Anar sahne aldı. Tasavvuf müziğinin içinde önemli bir enstrüman olan santurdan yükselen ezgiler, dinleyenleri mest etti. Semazen gösterisi ile zenginleştirilen dinleti katılımcılara keyifli anlar yaşatırken Anar'a neyde Tolga Saraç, bendir de ise Fazıl Karagöz eşlik etti.

Etkinlikler sırasında vatandaşlara ve çocuklara pamuk helva, patlamış mısır ile eski ramazan günlerini anımsatan Osmanlı şerbeti ve macunu da ikram edildi.