SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MECLİSTE PROTESTO

Aliağa Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı CHP grubunun toplantıyı protesto ederek katılmaması üzerine gerçekleşemedi.

02 Temmuz 2019 19:13 aliaga 682
MECLİSTE PROTESTO
Aliağa Belediyesi Olağan Meclis Toplantısının bu ay ki oturumu yeterli çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleşmedi. İşten çıkarılan 179 belediye işçisinin seyirci olarak katıldığı toplantıda başkanlıktan gelen önergeler içerisinde yer alan 18. Maddede "Aliağa Belediyesi'nde kadrolu işçi olarak çalışan ve iş akitleri feshedilen 32 işçi ile yapılan protokol gereği kıdem ve ihbar tazminatlarının İller Bankasından kredi olarak temin edilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususunun görüşülmesi” bekleniyordu. 
CHP'li Meclis üyelerinden protesto
Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen meclis toplantısında Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar işten çıkarmalara yönelik eleştirilerde bulunan CHP meclis üyelerine "Benim zabıtaya ihtiyacım vardır alırım, park bahçe personeline ihtiyacım yoktur çıkarırım. Olağan bir şeydir. Derdiniz üzüm yemekse tamam ama sizin derdiniz bağcı dövmek. Halktan yetkiyi aldım, çıkarırım da alırım da… Takdiri beş yılın sonunda halk verir. Ben belediye başkanlık yetkilerimin tamamını yasadan ve halktan aldım. Siz sadece belediye meclisi yetkilerini kullanırsınız ben de belediye başkanı yetkilerini kullanırım. Ben istediğim adamı alırım, istediğim adamı çıkarırım. O yetkiyi de halktan alır kullanırım bundan sonra da kullanmaya devam edeceğim” demişti. 
Bu gün gerçekleştirilen toplantıya katılmayan CHP'li meclis üyeleri, CHP ve İyi Parti İlçe Başkanları belediye binası önünde bir açıklama yaptı. CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit toplantıya katılmama gerekçelerini "Belediye başkanı geçen meclis toplantısında bu yetkiyi halktan aldım ister alırım ister çıkarırım diyerek gerek belediye meclis üyelerine gerekse Aliağa halkına saygısızlık yapmıştır. Bu nedenle bu günkü meclis oturumuna Cumhuriyet Halk Partisi olarak katılmama kararı aldık.” diye konuştu. 
MECLİS TOPLANTISI YARIN
CHP'li meclis üyelerinin katılmayarak protesto ettiği meclis toplantısında Ak Parti ve MHP meclis üyelerinin yanı sıra Millet İttifakıyla meclise giren İyi Partili Sedat Sarı da hazır bulundu. Yeterli çoğunluğun sağlanamadığı meclis toplantısı Başkan Acar'ın kısa bir mola ile verdiği kararla 3 Temmuz Çarşamba günü saat: 09.00'da yapılmak üzere son buldu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER