SİTE SAĞ REKLAM ALANI

METEOROLOJİ'DEN FIRTINA VE ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Aliağa ve çevresi için kuvvetli fırtına ile zirai don uyarısında bulundu. Alınan son verilere göre Aliağa'da hafta sonu sıcaklıklar sıfırın altına düşecek.

08 Şubat 2020 15:44 aliaga 535
METEOROLOJİ'DEN FIRTINA VE ZİRAİ DON UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Aliağa ve çevresi için kuvvetli fırtına ile zirai don uyarısında bulundu. Alınan son verilere göre Aliağa'da hafta sonu sıcaklıklar sıfırın altına düşecek.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünün resmi internet sayfası üzerinden yaptığı duyuruya göre; "Kuzey Ege'de rüzgarın cumartesi günü ilk saatlerden itibaren kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın cumartesi günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir”

ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesiyle birlikte zirai don uyarısında da bulundu. Yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi: "Zirai faaliyetlerin devam ettiği Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında pazar ve pazartesi günleri hafif yer yer orta, Doğu Akdeniz kıyı kesimlerinde ise pazartesi günü hafif, salı günü orta şiddette zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

ALİAĞA'DA TAHMİN EDİLEN BEŞ GÜNLÜK HAVA RAPORU

8 Şubat 2020 Cumartesi: Hava hafif yağmurlu, sıcaklık en düşük 1, en yüksek 6 derece

9 Şubat 2020 Pazar: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en düşük -1, en yüksek 8 derece

10 Şubat 2020 Pazartesi: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en düşük 1, en yüksek 12 derece

11 Şubat 2020 Salı: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en düşük 6, en yüksek 17 derece

12 Şubat 2020 Çarşamba: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en düşük 10, en yüksek 18 derece
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER