SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MHP'Lİ KADINLARDAN 8 MART KUTLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir yemek düzenledi.

09 Mart 2019 13:13 aliaga 388
MHP'Lİ KADINLARDAN  8 MART KUTLAMASI
MHP Aliağa İlçe Başkanlığı Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir yemek düzenledi. Yemeğe MHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Yaprak Yaşar ve yönetimi çok sayıda partili kadın katılım gösterdi. Yemek saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

"TÜRK KADINI MADDENİN KARANLIĞI İÇİNDE RUHUN AYDINLIĞIDIR”
MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Yaprak Yaşar yaptığı konuşmada " Türk Kadını maddenin karanlığı içinde ruhun aydınlığıdır. Umutsuzluğun karanlığı içinde huzurun aydınlığıdır. İhtirasların karanlığı içinde faziletin aydınlığıdır. Cehaletin karanlığı içinde şefkatin aydınlığıdır. Kavganın karanlığı içinde sevginin aydınlığıdır. Kadın her alanda olmalı, her seviyede temsil edilmelidir. Bu duygularımla bu güzel gecemize katılımlarınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyorum.” dedi. 
8 Mart'ın geçmişte zor şartlar altında, düşük ücrete, insanlıktan bir haber uygulamalara, köleleştirmeye ve ayrımcılığa karşı bir direnmenin sembolü olduğuna değinen Yaşar "Zaman içerisinde 8 Mart kadınların siyasal, sosyal ve ekonomik yönden başarılarına ve bu başarılarının kutlanmasına vesile olmuştur. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar günü olarak kutlanmaktadır. Kadın elinin değdiği her yerde güzellik, emeğinin geçtiği her yerde bir derinlik vardır. Yüzyıllar boyunca tarihin her sayfasında spordan sanata, bilimden edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar kadınlarımızı fedakarca çaba sarf ettiklerine her kesim şahit olmuştur. Kadına dair sorunlar biran önce çözülmek zorundadır. Tek temennim yasalarımızın kadınların korunması ve kollanması adına uygulanabilir olmasıdır. Çünkü kadınlar sorunun değil, çözümün bir parçasıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum.” dedi.  

SERKAN ACAR KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

MHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Yaşar'ın konuşmasının ardından Cumhur İttifakı'nın Aliağa Belediye Başkan Adayı MHP'li Belediye Başkanı Serkan Acar " Başta şehit ailelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum. Sizler hayatın her alanında olması gerekenlersiniz. Bizlerin varlık sebebi sizlersiniz. Herşeyimizsiniz. İyi ki varsınız. İyi ki birlikteyiz. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.” diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER