SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Milli takıma her kategoriden sporcu yetiştiriyoruz

Aliağa Taner Erol Fight Clup sporcuları Karate'den aldıkları disiplinle Aliağa'nın adını altın harflerle yazıyor.

20 Eylül 2018 11:14 aliaga 627
Milli takıma her kategoriden sporcu yetiştiriyoruz
Aliağa Taner Erol Fight Clup sporcuları Karate'den aldıkları disiplinle Aliağa'nın adını altın harflerle yazıyor.  8-9 Eylül tarihleri arasında yapılan İzmir'in Kurtuluşu İllerarası Ege Bölgesi Karate Şampiyonas'nda  yarışan Aliağalı sporcular dereceyle evlerine döndü. Karşıyaka Zübeyde Hanım Spor Kompleksi'nde gerçekleşen Şampiyonaya katılan Taner Erol Figt Clup sporcuları damga vurdu.
Sekiz ilden 550 sporcunun katıldığı Şampiyona'da Aliağa Taner Erol Fight Clup 17 sporcu ile mücadele etti. Kulüp Başkanı ve Baş Antrenör Taner Erol "17 sporcu ile katıldığımız bu turnuvada 8 final maçı yaptık. Toplam 4 altın 4 gümüş ve 7 bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attık. Sporcularımızın 2005-2011 doğumlu olması geleceğimiz açısından bizleri umutlandırıyor. Aliağa'yı Karate ve Kick Boks branşlarında en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapıyor ve disiplinli bir çalışma sergiliyoruz. Çocuklar burada aldıkları eğitimle yalnızca Karate'yi değil aynı zamanda ahlaklı olmayı, karşısındakine saygılı davranmayı, disiplini ve istikrarlı çalışmayı da öğreniyorlar. Amacımız milli takıma her kategoriden sporcu vermek. Bizler emek veriyoruz ve çocuklarımız emeklerimizin karşılığını en iyi şekilde gösteriyor. ” dedi.

'Karate hem bedeni hem ruhu eğitiyor'

Erol "Çocuklarımız antremanlara geldiği zaman Bayrağımıza selam vererek giriyor. 5-13 yaş arasında çalıştırdığım 70 kadar çocuğum var. Çalıştırdığım çocuklar beni model alıyorlar. Ben de bu sebeple onların duyduğu saygıyı boşa çıkarmamak için elimden geleni yapıyorum. Dikkat ederek davranıyorum. Çocuk buraya geldiğinde hem buranın hem de hayatın kuralları olduğunu biliyor. Okullarında alamadıkları disiplini burada sağlıyoruz. Aynı zamanda fiziksel anlamda da yetileri gelişiyor. Karate sporunun en önemli özelliği  hem bedeni hem ruhu disipline etmesi. Bokstan farklı olarak da vücudun bütün bölgeleri çalışıyor. Olimpik bir spor olduğu için her ne kadar yerelde hak ettiği değer ve desteği görmese de devlet tarafından desteklenen bir spor. Yurt dışında başarılı öğrencilerimiz var. Biz de çocuklarımızın başarılarının takdir görmesini arzu ediyoruz. 35 yıllık spor hayatımda amacım iyi şeyleri çocuklarıma aktarabilmektir.” ifadelerinde bulundu.

'Maçlar heyecanlı geçiyor'

Taner Erol Fight Clup sporcuları ise turnuvaya katılmaktan duydukları heyecanı dile getiriyor. Yaşları 7 ila 15 arasında değişen sporcuların çoğu daha önce de derece aldıklarını Karate sayesinde kendilerini güçlü hissettiklerini söyledi.  İlk maça çıktığı anda heyecanlandığını söyleyen Efe Burak Elmalı "10 yaşındayım. Beş yaşından beri Karate ile uğraşıyorum. Her gün gelmeye çalışıyorum antremanlara. Buraya geldiğimi için mutluyum. Hocamız bizler çok şey öğretiyor. Hatalarımızı görüyoruz. Arkadaşlarımla beraber bazen gülerek keyifle çalışıyoruz. Farklı teknikler öğreniyoruz. ” dedi.

Beray Çakır ise dokuz yaşında olduğunu bir senedir Karate öğrendiğini belirtiyor. "Şampiyona benim için çok güzel bir deneyim oldu” diyen Beray Şampiyona'dan altın madalya ile dönmüş. 
Okullarında da kendilerini farklı hissettiklerini söyleyen Salih Yağız Bolatarslan "Turnuvada çok yetenekli, bizden büyük kuşaklar vardı. Onlardan farklı teknikler izleme ve öğrenme fırsatını da yakaladık. Turnuvaya ilk kez gittiğim için çok mutlu oldum. Ben üçüncü olacağımı hissetmemiştim. Aldığım sonuçtan çok memnunum. Kendimi Karate yaptığım için güçlü hissediyorum. Güçlüyüm ama insanlara saygılı olmam gerektiğini de biliyorum” dedi.
İbrahim Ege Dinç ise 7 yaşındaki en küçük sporculardan biri. Turnuvada daha iyi dövüştüğü için Altın madalya alarak birincilikle dönen Ege ailesinin kendisini sevinçle karşıladığını belirtti. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER