SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MUSTAFA KANDAK'IN YENİ ŞARKISI DİNLEYİCİYLE BULUŞTU

Mustafa Kandak'ın yeni şarkısı Aşkla Oyun Olmaz dijital platformlarda yerini aldı.

10 Nisan 2019 15:21 aliaga 364
MUSTAFA KANDAK'IN YENİ ŞARKISI DİNLEYİCİYLE BULUŞTU
Önceki senelerde çıkarttığı single çalışmaları sayesinde büyük beğeni toplayan genç sanatçı Mustafa Kandak, yeni şarkısı "Aşkla oyun olmaz” da Melis Fırat ile düet yaparak dinleyicilerine sürpriz yaptı. 
Sözleri Mustafa Kandak'a bestesi Melis Fırat'a ait şarkının yaza damgasını vurması bekleniyor. Yeni şarkısında yine profesyonel bir ekiple çalışan Mustafa Kandak ile Gazete Poyraz ekibi olarak keyifli bir röportaj yaptık. 
Uzun yıllar İzmir'de radyoculuk yapan Mustafa Kandak "İzmir'i saygın radyolarında program sunuculuğu ve müzik direktörlüğü yaptım ama müziğe olan ilgimden dolayı yıllar içerisinde sahne performansları yapmaya başladım. Bir süre ikisini birlikte yürütüyordum ancak gündüzleri radyo programı geceleri de sahne almak yorucu olmaya başlayınca birini tercih etmem gerekiyordu. Ben de sahnenin tozunu bir kez olsun yutunca ayrılamayacağımı anlayarak tercihimi müzikten yana kullandım” dedi. 
İzmir'de doğup büyüyen genç şarkıcı sahne için birçok şehri dolaştığını ama memleketi İzmir'in kendisi için çok özel olduğunun altını çiziyor. Kandak "Her albümde sahne aldığımız mekanlar değişiyor. Uzun yıllar Kordon'da sahne alıyordum. İlk albümüm bir maxi singledı. O zamandan bu güne yedi single çalışmam oldu. Bu son yaptığımız "Aşkla Oyun Olmaz”  şarkısında sözler bana müzik Melis Fırat'a ait. Bu şarkıda evde otururken, bir anda ürettiğimiz bir şarkı oldu. Aynı gün içerisinde şarkı bitti ve aranjörümüze gönderdik. Birlikte yaptığımız için düet şeklinde seslendirmeye karar verdik. Keyifli, güzel bir şarkı oldu umarım yolu açık olur” diye konuştu. 
Yaz boyu konserlerin hız kesmeden devam edeceğini belirten Mustafa Kandak "Gittiğimiz her şehirde canlı performanslarda dinleyici de biz de çok eğleniyoruz. Gece çalışmak zordur aslında ama dinleyicinin enerjisi o stresi kaldırmam da en önemli etken. Sahneden sonra sosyal medyadan çok güzel geri dönüşler alıyoruz.” dedi. Sahnede kendi şarkılarının yanı sıra birçok tarzda şarkı söyleyerek dinleyiciye keyifli bir gece yaşatmak için çalıştığını, fantezi müzikten pop müziğe kadar birçok şarkıcının şarkılarını söylediğini ifade ediyor.
 Sabit kalmayı sevmeyen, repertuvarını sürekli yenileyen Mustafa Kandak "Çekirdek kadromuzda orkestramız değişmezimiz. Bu albümdeyse biraz yeniliğe gittik. Mehmet İnsel, AGY Prodüksiyonun sahibi Alişan Günay Yıldırım ve Tuğçe Keloğlu gibi isimlerin yer aldığı uyumlu ve keyifli bir ekiple çalıştık. Ben titiz bir insanım işim konusunda disiplinli olmayı severim. Bu şarkı hazırlanırken de hem Melis Fırat hem ben hem de ekibimiz özverili ve disiplinli çalıştık.” dedi. 
Türkiye'deki müzik piyasasını da değerlendiren Mustafa Kandak "Kendinizi bu piyasada güncellemezseniz ayakta durmanız çok zor. Albüm yapan çok insan var ama canlı performansa çıkamadıkları için siliniyorlar. İstediğiniz kadar popüler olun, canlı performansta insanlar sizi beğenmiyorsa belli bir süre sonra yok oluyorsunuz. Sadece şarkı söylemek yetmiyor, aynı zamanda sahne şovlarına, kılık kıyafetinize ve daha birçok şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bir de kendi bestelerinizi yapabiliyorsanız ve bu besteler seviliyorsa sektörde ayakta durabiliyorsunuz. Şarkı söylemek ve söz müzik üretebilmek farklı şeyler. Bu bir yetenek, Soner Kabadayı, Sinan Akçıl gibi kalemi çok güçlü insanlar. Müzikal anlamda da birikimi olan insanlar… Son yıllarda cover ya da düet yapmak çok popüler oldu. Çünkü artık sektörde para kazanmak güçleşti. Kazancınız yoksa üretmek yerine hazır işlere yöneliyorsunuz. Sosyal medyada yayılan birçok şarkı var. Bu şekilde yayılmasının çok adil olduğunu düşünmüyorum. Bu gün 80 Milyonluk bir ülkede bir şarkının 200 milyon tıklanması çok mümkün değil. Her gün her alanda çıkan reklamlar sayesinde beğenmeseniz bile o şarkıyı dinler, bilir konuma geliyorsunuz. Dijital mecranın para kazanma kaygısını bir kenara bırakıp tık alma durumuna bir sınırlama getirmesi gerekiyor.” diye anlattı. 
Yeni şarkısının dinleyiciler tarafından beğenilmesini uman Mustafa Kandak "Biz Melis Fırat'la keyif aldığımız bir şarkı yaparak sizlerin beğenisine sunduk. Umarım siz de bizim kadar seversiniz…” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER