SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÖĞRENCİLERDEN CUMHURİYET'İN 95.YILINA ÖZEL FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, Cumhuriyet Bayramı'nın 95.yılına özel olarak fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

31 Ekim 2018 11:19 aliaga 406
ÖĞRENCİLERDEN CUMHURİYET'İN 95.YILINA ÖZEL FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ
İzmir'in Aliağa ilçesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, Cumhuriyet Bayramı'nın 95.yılına özel olarak fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. 95 çam fidanının toprakla buluşturulduğu etkinlikte Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da minik öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Cumhuriyet Bayramı'nın 95.yıl dönümü coşkusunu 95 çam fidanı dikerek yaşadı. 55 öğrencinin katıldığı etkinlik Yeni Mahalle 514 sokakta gerçekleştirildi. Aliağa Belediyesi'nin yeşil alan olarak planladığı 14 dönümlük alanın bir bölümüne öğrenciler fidan dikti. Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün fidan desteği ve okul öğretmenlerinin gözetiminde yapılan etkinlikte minik öğrenciler, fidan dikerek doğa ile iç içe olmanın mutluluğunu yaşadı.
"ÖNEMLİ BİR MİRAS BIRAKACAKLAR”
Doğa sevgisi ve çevre bilinci yüksek bir nesil yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Kudret Yağmur, "Cumhuriyetimizin 95.yılına özel olarak çocuklarımızla birlikte 95 fidan dikimi etkinliğini gerçekleştirdik. Ülkesini kurtarmak için çabalamış bir milletin torunları olarak ülkeye sahip çıkmanın en iyi değerlerinden bir tanesi de ağaç dikmek olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımız da büyük bir heyecan içerisinde fidanları toprakla buluşturdu. Hem kendi gelecekleri hem de kendilerinden sonra gelecek olan nesillere önemli bir miras bırakacaklar. Bizlerde çocuklarımıza bu duyguyu yaşatmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Aliağa'nın dört bir yanında yeşillendirme, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cahit Ayan ise, "Minik öğrenciler ile gerçekleştirilen fidan dikim etkinliklerinin Aliağamızın geleceği için çok önemli olduğuna inanıyorum. Genç nesillerin yeşile olan sevgisinin arttırılması, çevre bilincinin küçük yaşta aşılanması daha yeşil bir Aliağa ve yeşilin korunması açısında büyük önem arz ediyor” dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER