SİTE SAĞ REKLAM ALANI

OKULLAR AÇILDI LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM

Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Yiyitalp, ticari araç sürücülerini trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

18 Eylül 2018 10:23 aliaga 334
OKULLAR AÇILDI LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM
2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle tüm öğretmen ve öğrencilere başarılı bir yıl geçirmeleri dileğinde Oda Başkanı  Yiyitalp,  Binlerce ailenin, çocuklarını gerek okul servis araçları, gerek  diğer ticari araçlar  ile okullarına daha güvenli bir erişimde gidip gelmelerini sağlamaya çalıştıklarını vurgulayan  Yiyitalp "Eğitim ve öğretim dönemi süresince İlçemizin  cadde ve sokaklar, sabahın çok erken saatlerinde kalkarak okullarına gitmek zorunda kalan yüzlerce çocukla dolacaktır. Çocuklar sabahın çok erken saatlerinde okullarına gitmek zorunda kaldıklarından uykusuz, dalgın ve kuralları yetişkinler kadar bilemeyecekleri için dikkatsiz olabilirler. O nedenle çok dikkatli olmak ve kurallara uymak sorumluluğunda öncelikte sürücülere düşmektedir.  O nedenle de dikkatli olamayacaklarını varsayarak her zaman çok ama çok dikkatli olmalıyız. Kazalara araçların değil, sürücülerin neden olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmayarak, bilhassa okul önlerinde, yavaş seyir etmek ve korna çalmak gibi gereksiz gürültü yapmaktan da kaçınmak gerekmektedir."dedi.

Velilerin okula giden çocuklarını servis ve taksi şoförlerine emanet ettiklerini, ticari araç sürücülerinin trafik kurallarına önem ve özen göstererek çocukların güven içinde olacaklarına inandıklarını belirten  Başkan Yiyitalp,” Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha güvenli bir eğitim ve öğretim yılı geçirmeleri için mutlaka yardımcı personeli ve ilgili mesleki odaya kayıtlı olan servis araçlarının tercih edilmesi daha güvenli olmaktadır.Öğrenci servis taşımacılığı yapan şoför arkadaşlarımıza okulların açılması ile birlikte büyük görevler düşmektedir. Anne ve babaların gözlerinin arkada kalmaması, çocuklarını okullara güvenli şekilde gidip geldiklerini bilmeleri için şoför esnafımız bütün gayretini ve çabasını bu yönde sarf etmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER