SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü Aliağa trafinde dağıttığı broşürlerle "Öncelik Hayatın , Öncelik Yayanın” dedi.

06 Şubat 2019 15:14 aliaga 529
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının "Öncelik Hayatın , Öncelik Yayanın" sloganıyla "Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmesi üzerine Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü gün boyunca Aliağa trafiğinde bilgilendirme broşürleri dağıttı. 
Kampanya kapsamında Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri gün boyu yayalara ve araç sürücülerine bilgilendirmelerde bulundu. Yayaların geçiş önceliğinin bulunduğu noktalarda broşürler dağıtan trafik ekipleri 2918 sayılı Trafik Kanununun 74. Maddesinde yapılan değişiklik ile "Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır” ibaresini hatırlattı.
Uygulama yayalar ve araç sürücüleri tarafından övgüyle karşılandı.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER