SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ONLARSIZ OLMUYOR

ONLARSIZ OLMUYOR

31 Mayıs 2018 11:51 aliaga 238
ONLARSIZ OLMUYOR
Geleneksel Ramazan eğlencelerini ilçelere taşıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karagöz-Hacıvatlı, meddahlı, kantolu gösterileriyle iftar sonralarını renklendiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü ayı Ramazan'da, kentin farklı ilçelerinde gerçekleştirdiği etkinliklerle iftar sonralarını şenlendiriyor. Aliağa, Torbalı, Beydağ, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Kemalpaşa ve Menderes ilçelerinde ve her salı Emir Sultan Türbesi'nin arkasında saat 21.00 ile 22.30 arasında gerçekleştirilen “Geleneksel Ramazan Şenlikleri”, her yaştan İzmirlinin büyük ilgisin çekiyor. Karagöz Hacivat, meddah, orta oyunu, tulumbacılar, fasıl, kanto, halk dansları, semazen gösterileri, ramazan davulcuları, konser, sihirbazlık gösterileri, animasyon ve yarışmalarla eski ramazan geceleri yaşatılıyor. Ayrıca şenliğe katılanlara geleneksel kıyafetlerle limonata, kağıt helva, dondurma ikramı yapılıyor.

Ramazan ayının başından bu yana sürdürülen geleneksel Ramazan etkinliklerinin kalan programı şöyle:

* Aliağa, 3 Haziran Pazar - Şakran Sahil Meydanı

* Kemalpaşa, 4 Haziran Pazartesi - Bağyurdu Meydanı

* Konak, 5 Haziran Salı - Emir Sultan Türbesi,

* Kiraz, 6 Haziran Çarşamba - Cevizli Köy Meydanı

* Kınık, 7 Haziran Perşembe - Yaylaköy İlkokulu Bahçesi

* Torbalı, 7 Haziran Perşembe - Pancar Mahallesi Pazaryeri

* Ödemiş, 12 Haziran Salı - Birgi Atatürk Meydanı

* Konak, 12 Haziran Salı - Emir Sultan Türbesi

* Beydağ, 13 Haziran Çarşamba - Festival Alanı

* Menderes, 14 Haziran Pazartesi - Karakuyu Mahalle Meydanı
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER