SİTE SAĞ REKLAM ALANI

OTİZMLİ ÇOCUKLARIN AİLELERİ İLE BULUŞTULAR

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

28 Aralık 2018 11:48 aliaga 519
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN AİLELERİ İLE BULUŞTULAR
GAZETE POYRAZ- Aliağa Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından 2018 yılı içinde "Otizmli çocuğa sahip ebeveynlerin yaşadıkları sorunlar ve beklentilerinin tespit edilmesi”ne yönelik Aliağa Engelsiz Kafe'de seminer düzenlendi. Seminer öncesi İzmir ve Aliağa özel eğitim sınıfları ile özel eğitim uygulama merkezlerinde eğitim görmekte olan öğrencilerin velileriyle yüz yüze görüşmeler yapılarak "otizmli çocukların ebeveynlerinin yaşadıkları sorunlar” tespit edildi.
Çocuklarının geleceği için endişe içinde olan ve sosyal olarak yalnız hisseden otizmli çocukların ailelerinin tüm beklenti ve isteklerine cevap verecek şekilde Aliağa Rehberlik ve Araştırma Merkezi, bugün Aliağa Engelsiz Kafe'de kahvaltı, seminer ve sohbet etkinliği düzenledi. Etkinliğe Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Rehberlik ve Araştırma Müdürü Serkan YILMAZ ve bölüm başkanları katıldı. Seminer sonrası ailelere seslenen Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan "Özel çocukların ailelerinin ne denli hassas ve fedakar olduklarını çok iyi biliyorum. Bizim için çocuklarımızın hepsi çok önemli ancak özel çocuklarımız daha önemli. Bu anlamda her zaman sizlerle birlikte olmak, aynı dili konuşmak için çalışıyoruz. Aliağa Rehberlik Araştırma Merkezi işinin ehli insanlarla dolu bir merkez. Yetenekli öğretmenlerimiz var. Çocuklarımızın gelişimlerini daha da ileriye taşımak için sizlerle birlikte öğretmenlerimiz ve müdürlüğümüz cansiperane çalışmaya devam edecektir. Sizin çocuklarımız bizim çocuklarımız. Onların hayatlarını daha iyi daha güzel yaşayabilmeleri için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER