SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÖYKÜ İÇİN EL ELE

CHP Aliağa Gençlik Kolları Minik Öykü için kök hücre bağışında bulundu

01 Aralık 2018 14:47 aliaga 309
ÖYKÜ İÇİN EL ELE
Juvenil Myelomonositik Lösemi(JMML) tanısı konulan 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, tedavi altına alındığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde kök hücre bağışı bekliyor. CHP Aliağa Gençlik Kolları minik Öykü için Demokrasi Meydanı'nda kkö hücre bağışı kampanyası düzenledi. 
Öykü Arin Yazıcı için Aliağa Demokrasi Meydanı'nda kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenleyen CHP Aliağa Gençlik Kolları donör olmanın önemine vurgu yaptı. Kent meydanında bulunan Kızılay Kan Bağışı Toplama Aracına gelerek donör olmak istediğini ifade eden çok sayıda CHP'li minik Öykü ve tüm çocuklar için farkındalık yarattı. 
CHP Aliağa Gençlik Kolları Başkanı Kayhan Aydın "Hem Öykü için hem de tüm çocuklar için kök hücre bağışında bulunmak için bir araya geldik. Aliağa genelinde bu konuya ilişkin düzenlediğimiz ikinci kampanya. Daha önce Aliağalı kardeşimiz Bengü için şimdi de Öykü vesilesi ile kök hücre bağışı konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz. Türkiye genelinde 1 900 kişiye yakın kök hücre bekleyen hasta var, bunlardan 930 tanesi çocuk. CHP Gençlik Kolları olarak Aliağa'da bu duyarlılığı yaratmak  için çabalıyoruz. Herkesi kök hücre bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER