SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÖZCAN DURMAZ KADINLARLA BULUŞTU

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla sabah kahvaltısı düzenledi.

09 Mart 2019 14:03 aliaga 355
ÖZCAN DURMAZ KADINLARLA BULUŞTU
CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Bizim Ev Restoran'ta Aliağalı kadınlarla bir araya geldi. Yaklaşık 2 bin kadının katılımıyla gerçekleşen kahvaltıya CHP Aliağa İlçe Örgütü, İyi Parti Aliağa İlçe Teşkilatı, CHP ve İyi Parti Kadın Kolları, Atatürkçü Düşünce Derneği, Alevi Kültür Derneği, Tüm Bel-Sen, Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Emekli-Sen, Çağdaş Yaşam Gönüllüleri Derneği, Petrol-İş Sendikası üyeleri, Mahalle Muhtarları, Şehit aileleri ve çok sayıda kadın destek verdi. 
Kadınlara seslenen CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz "Aliağa'nın güzel insanları, Aliağa'nın harika kadınları, annelerimiz, ablalarımız, bacılarımız hoş geldiniz” diye konuşmasına başladı.
CUMHURİYET KADIN DEVRİMİDİR
Emekçi kadınların gününü kutlayan Durmaz "Hayatın yükünü sırtında taşıyan, en ağır şartlarda en büyük sıkıntıları göğüsleyen kadınlarımız bu gün bizlerle beraber. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 1857 yılında Amerika'da grev esnasında 129 kadının yanarak can vermesi sonucu kararlaştırılmış anma ve mücadele günüdür. Aradan geçen neredeyse 160 yıllık süre zarfında ne yazık ki kadınlar hala çile çekmeye devam ediyor. Özellikle ülkemizde kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri devam ediyor. Cumhuriyet'in kuruluşuyla birlikte kadına verilen büyük değerin giderek gerilemesi bizi üzüyor. Cumhuriyet kadını hayatın içerisinde hak ettiği yere oturtan en büyük devrimdir. Onu hayata geçiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla minnetle anıyoruz. Cumhuriyet aslında bir kadın devrimidir. Kadınların hayata katıldığı yegane devrimin adıdır. Biz kadınlarımızın Cumhuriyetle kendilerine verilen hakları kullanabilmesi ve bir adım daha ileriye taşıyabilmesi için hem Parti olarak hem de bu anlayışa sahip insanlar olarak çaba göstermeye devam edeceğiz.” dedi. 
KADIN DOSTU KENT
Aliağa Belediye Başkanı olduğu takdirde kadınların Aliağa'da baş tacı olacağının altını çizen Durmaz "Kadınlar hayatımızın yarısı olacak. Kadınlar bizim belediyeciliğimizde hep en önde yürüyecekler. Dün Kadın Dostu Kent sözleşmesi imzaladık. İmzaladığımız sözleşmede Kadın Hakları Koordinasyonu oluşturmayı, belediye ve il genel meclislerimizde kadın-erkek eşitlik komisyonları kurmayı, belediye ve valiliklerde eşitlik birimi kurmayı, illerin yerel eşitlik eylem planlarını kadın örgütleri ve yerel paydaşlarımızla birlikte planlamayı ve uygulamayı, bütçelerimizi toplumsal cinsiyete duyarlılık ilkesini göz önünde bulundurarak hazırlamayı taahhüt ettik. Dezavantajlı durumda olan, her zaman ikinci sınıf muamelesi yapılan, hizmet almakta zorlanan kadınlarımızı biz kendi belediyeciliğimizde birinci sınıf, hayatın önünde yürüyen ve politik olarak kayrılan kesim haline getirmek istiyoruz.” diye konuştu. 
PROJELERİNİ ANLATTI
CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz kadınlara yönelik hazırladığı projelere de değindiği konuşmasında "Kreşler ve anaokulları kurarak, eğitimi destekleyeceğiz. Kadınların üzerinden çocukların eğitim yükünü alacağız. İlk, orta ve lise seviyesinde çocuklarımıza etüt merkezleriyle eğitim desteği vereceğiz. Kadınlarımız çocuklarının eğitimiyle ilgili her türlü sıkıntıdan ve kaygıdan arınmış olacak. Çocuklarımızın okullara gidip gelme sıkıntısını servis desteğiyle aşacağız. Aileler çocuklarını bize emanet edecekler. Kadın emeği değerlendirme kooperatifleri kurarak kadınlarımızın evlerinde ürettikleri ürünlerin satışına aracılık edeceğiz. Hafta sonları Kapalı Pazar yerinde kurduğumuz Kadın Emeği pazarları ile Seferihisar Sığacık'ta olduğu gibi kadınlarımız bu pazarlarda ürünlerini satarak ekonomik anlamda da özgürlüklerini kazanabilecek. İstihdam kadınlar açısından çok önemli bir unsur. Kadın İstihdamını Aliağa'da öncelikli hedefimiz haline getirerek kadınlarımızın iş hayatına katılmasını sağlayacağız. Kadınların sosyal hayatta en önde olması için çalışacağız. Kadın Dostu bir kentte yaşadıklarını hissedecekler. Aliağa'da kadınlar korkmadan yaşayacaklar. Bizim kentimiz kadınların hayata katılmasının, dayanışmanın, huzurun yaşanacağı en üst kent olacak.” diye konuştu. 
CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz'ın düzenlediği 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kahvaltısında bir araya gelen kadınlar kendileri için hazırlanmış müzik dinletisiyle günlerini kutlamaya devam etti. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER