SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PARTİLİYİZ, PARTİMİZE OY VERECEĞİZ

Sabahattin Yeşiltepe "Genel merkezimiz kimi aday gösterirse arkasındayız”

24 Ekim 2018 13:47 aliaga 1133
PARTİLİYİZ, PARTİMİZE OY VERECEĞİZ
Emekli-Sen Aliağa Temsilcisi Sabahattin Yeşiltepe sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi'nın Aliağa'daki aday adaylığı sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Belediye seçimleri öncesi CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan gelen görüş talebine binaen Aliağa'ya ilişkin görüşlerini paylaştığını dile getiren Yeşiltepe kendisinin İlçe Başkanlığı'na aday olduğu zamanda da birleştirici olmaktan ve partinin belirlediği ismin arkasında kenetlenmekten yana mesajlar verdiğini hatırlattı. 
Yeşiltepe her zaman sağ duyulu olduğunun altını çizdiği açıklamasında "Değerli dostlar  Genel Merkezi'mizin verdiği kararın arkasında durduğumuzu dile getirmemize rağmen Emekli-sen olarak günah keçisi olduk. Biz partiyi satıyormuşuz, ısmarlama adamın arkasından gidip partiyi bölüyormuşuz ve en kötüsü Belediye Başkanı Serkan Acar'ın gönderdiği adamı destekliyormuşuz. Bu kadar alçakça söylemlerin arasında kaldık.” dedi. 

"Söylentiler ayyuka çıktı”

Genel Merkez'in ve İl Başkanlığı'nın kendilerinden görüş istediğini belirten Yeşiltepe "Genel Merkez ve İl bizden bilgi istedi. Biz de bilgimizi aktardık. 'Biz Parti'nin seçeceği kim olursa arkasındayız geçmiş dönemde olduğu gibi ayrıştırmaya bölünmeye fırsat vermeyeceğiz.' dedik. Ama adaylar hakkında bilgi istendiğinde de eski gençlik ve kadın kolları ile iki belediye meclis üyesinin şimdi milletin ekibinde çalışıtığını ilettik. Başka konularda da bilgilerimizi paylaştık. Aliağa'daki tüm partili arkadaşlarımızın bildiğini ilettik. Tüm adayların teklifsiz arkasında olacağımızı da belirttik. Bunu ifade ettikten sonra günah keçisi olduk. Söylentiler o kadar ayyuka çıktı ki insan iğreniyor.” şeklinde konuştu.
CHP'nin 1983 yılından beri üyesi olduğunu söyleyen Sabahattin Yeşiltepe  "Biz ne Parti'nin bölünmesine ayrıştırılmasına izin verecek ne de kavga ortamı yaratacak kişiler olmadık. Bize gelen aday adayı arkadaşlarımıza söylediğimiz gibi bir kez daha tekrar ediyorum. Seçici olan biz değiliz. Seçilen kişiyi destekleyeceğiz. Biz partiliyiz, partimize oy vereceğiz. Bizler için kritik olan bu seçimlerde elimizden geldiği kadarıyla birlikte mücadele edeceğiz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER