SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PEMBE TIR ALİAĞA'DA

Sağlık Bakanlığı tarafından "Pembe Prenses" adlı kanser tarama tırı Aliağalı kadınlarla buluştu.

05 Haziran 2018 17:47 aliaga 480
PEMBE TIR ALİAĞA'DA
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün organizasyonunda ücretsiz kanser taraması yapmak üzere yola çıkan ‘Pembe Tır' Aliağa'ya geldi. Ücretsiz mamografi çekimi ve kanser tarama testlerinin yapıldığı "Pembe Tır"a ziyarette bulunan Ak Parti Aliağa Kadın Kolları tüm kadınları ücretsiz taramalarını yaptırmaları için Cumhuriyet Meydanı'nda hizmet veren tıra davet etti.

Ak Parti Aliağa Kadın Kolları Başkanı Şule Yıldırım “Sağlık Bakanlığımızın sağladığı bu mobil hizmet sayesinde artık tüm kadınlarımız ücretsiz olarak mamografi çekimi ve kanser taraması yaptırabiliyor. Pembe Tır'ın Aliağamıza geldiğini öğrenince kadın kolları olarak ziyaret edip destek vermek istedik. Farkındalık yaratmak ve kadınlarımıza çağrıda bulunmak için geldik. 40 yaş üstü Aliağalı kadınların ücretsiz olarak yaptırabileceği testler için Cumhuriyet Meydanı'na gelerek buradaki sağlık çalışanlarından hizmet alması yeterli. Lütfen bu konuda hepimiz duyarlı olalım.” dedi.

Pembe Prenses adı verilen kanser tarama tırı 22 Haziran'a kadar 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet verecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER