SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PETKİM 53.YAŞINI KUTLADI

Türkiye'nin ilk ve tek entegre petrokimya şirketi Petkim, kuruluşunun 53'üncü yılını muhteşem bir organizasyonla kutladı.

09 Nisan 2018 19:57 aliaga 250
PETKİM 53.YAŞINI KUTLADI
Türkiye'nin ilk ve tek entegre petrokimya şirketi Petkim, kuruluşunun 53'üncü yılını muhteşem bir organizasyonla kutladı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde konuşlu tesisleri ile Türkiye'nin önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan Petkim, kuruluşunun 53'üncü yıl dönümünü kutladı. Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kutlama programına; Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov ve çalışanları katıldı. Yoğun katılımın olduğu program; saygı duruşu, Türkiye ve Azerbaycan milli marşlarının okunması ardından da Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov'un açılış konuşması ile başladı.

PETKİM GENEL MÜDÜRÜ ANAR MAMMADOV: “2017 YILINDA 3 MİLYON 420 BİN TONLUK BİR ÜRETİM GERÇEKLEŞTİRDİK”

Petkim olarak her yıl yeni bir rekor kırdıklarını ve hedeflerin üzerine çıkmaya devam ettiklerini belirten Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, “2017 yılında Petkim'in kapasite kullanma oranı yüzde 97'ye ulaştı. Avrupa'da petrokimya tesisleri arasında bu oran yüzde 90'nın üzerine çıkmıyor. 2017 yılında 3 milyon 420 bin tonluk bir üretim gerçekleştirdik. Bu rakam Petkim'in tarihinde bir rekordur. Bu başarıda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SADECE KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, TÜRKİYE İÇİN FARK YARATTIK”

“Petkim Benim” programı hakkında da bilgiler veren Mammadov, “Birimler arası ekipler oluşturarak çok büyük bir fark yarattık. Sadece kendimiz için değil, toplum için, Türkiye için fark yarattık. “Petkim Benim” programından elde edilen kazanımla Bayraklı'da 32 derslikli bir okul yaptırıyoruz. Bu henüz bir başlangıç. Kurumsallığa tam ulaşmak için Petkim olarak yeni bir yolculuğa başlıyoruz. Yeni bir dijitalleşme programı başlatıyoruz. Hedefimiz, Türkiye'nin ve Azerbaycan'ın en gelişmiş dijital şirketlerinden biri olmak. Bununla da sınırlı kalmayarak dünyanın en önemli dijital şirketi olabilmek. Hiçbir şüphem yok ki hep birlikte bu hedefe ulaşacağız”

PETKİM'DEN ÇALIŞANLARINA ÇEŞİTLİ HEDİYELER

Açılış konuşmasının ardından Petkim'de yılın fabrikası seçilen Aromatikler Fabrikası adına fabrika müdürü Ali Semih Şansal ve ‘Business Cup 2017 İzmir Şampiyonluğu' turnuvasında birinci olan Petkim Kırmızı takımı kupalarını Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov'un elinden aldı. Petkim tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye giren ilk üç yarışmacıya 27-28 Nisan tarihlerinde Azerbaycan'nın başkenti Bakü'de yapılacak olan Formula 1 yarışını ücretsiz izleyebilecekleri davetiyeler verildi. Son olarak ise noter huzurunda yapılan çekilişle bir Petkim çalışanına son model otomobil hediye edildi.

ÇETİN YILMAZ'DAN KATILIMCILARA EĞİTİM SEMİNERİ

Yaklaşık üç saat süren programda Basketbol A Milli Takım Baş Antrenörlüğü, Ümit Milli Takım Baş Antrenörlüğü ve A Milli Takım Yardımcı Antrenörlüğü yapmış olan Çetin Yılmaz, katılımcılara eğitim semineri verdi. Yılmaz, basketbol antrenörlüğü yaptığı dönemden örnekler vererek hayatta başarılı olmanın yollarını anlattı.

Çeşitli hediyelerin dağıtıldığı ve etkinliklerin gerçekleştirildiği program, gerçekleştirilen ritim şovla son buldu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER