SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PETKİM TÜPRAŞ İŞÇİSİ DİRENİŞİN SİMGESİ

PETKİM işçileri sabah TÜPRAŞ önüne yürüyerek destek ziyaretinde bulundu.

17 Mayıs 2019 10:23 aliaga 231
PETKİM TÜPRAŞ İŞÇİSİ DİRENİŞİN SİMGESİ
TÜPRAŞ işçilerinin fabrikaya kapanma eylemi sürerken sabah saatlerinde PETKİM rafinerisi önünde buluşan PETKİM işçileri de destek vermek için ziyarette TÜPRAŞ işçilerine destek ziyaretinde bulundu. PETKİM işvereninin ziyaret için servis sağlamaması üzerine PETKİM işçileri yaklaşık 4 kilometrelik mesafeyi yürüyerek TÜPRAŞ rafinerisi önüne geldi. PETKİM'de çalışan ve Petrol-İş'te örgütlü olan hemen tüm işçilerin destek ziyaretine katılması dikkat çekti. işçiler "PETKİM, TÜPRAŞ işçisi direnişin simgesi" sloganlarıyla yürüdü.

PETKİM işçilerinin kitlesel yürüyüşünü TÜPRAŞ işçileri dayanışma sloganlarıyla karşıladı. Ziyaret sırasında sık sık birlikte mücadele ve dayanışma vurguları yapıldı.

Ziyaret sırasında konuşan Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay da dayanışmanın önemine dikkat çekti. TÜPRAŞ'ta imzalanacak sözleşmenin PETKİM işçileri açısından da önemli olduğunu söyleyen Oktay, 6 ay sonra PETKİM'de de sözleşme süreci başlayacağını hatırlattı. İşçilerin TÜPRAŞ Aliağa Rafinerisi önünde buluşmasına PETROL İŞ Genel Mali Sekreteri Turgut Düşova da katıldı. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER