SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PETROL İŞ GENEL MERKEZİ'NDEN AÇIKLAMA

Petrol-İş Genel Merkezi TÜPRAŞ TİS süreciyle ilgili yaptığı açıklamada önceki gün KOÇ Holdingle gerçekleştirilen görüşmeden sonuç alınamadığını duyurdu.

31 Mayıs 2019 12:55 aliaga 198
PETROL İŞ GENEL MERKEZİ'NDEN AÇIKLAMA
TÜPRAŞ'ta devam eden TİS eylemleri sürecinde önceki gün KOÇ Holding temsilcileriyle İstanbul'da gerçekleştirilen toplantı sonrası sonuç alınamadığını kamuoyu ile paylaşan Petrol-İş Genel Merkezi işverenin talebi olan üç maddeden geri adım atılmadığını ancak görüşmelerin 11 Haziran günü tekrar yapılacağını söyledi. 
Petrol-İş Genel Merkezi'nden yapılan açıklama şöyle; 
"TÜPRAŞ'ta 2019-2020 dönemini kapsayan toplu iş sözleşme süreci boyunca sendikamız Petrol-İş, rafinerilerde örgütlü şubeleri ve genel merkeziyle yek vücut olmuş, kazanımlarını korumak adına birlik ve beraberlik içerisinde bir müzakere ve mücadele süreci örmüştür. TÜPRAŞ işçisi, ülkemizin dört bir yanında alınteri döken on binlerce Petrol-İş üyesinin destek ve dayanışmasını arkasında hissetmektedir.
Bu birlik ve beraberlikten aldığımız güçle, sendikamızın TÜPRAŞ toplu sözleşme görüşmelerinde işveren tarafından gündeme getirilen 3 yıllık sözleşme süresi, vardiya sisteminde değişiklik ve mazeret izinleri konusunda görüşü ve duruşu son derece nettir.
Sendikamız, sürecin başından bu yana müzakerede ısrarcı olmuş ve sözleşmenin tarafların iradesi ile masada çözülmesi gerektiği görüşünü ortaya koymuştur.
Bu doğrultuda, TÜPRAŞ'ta sürecin Yüksek Hakem Kurulu'na (YHK) intikal etmesinden sonra, 30 Mayıs 2019 tarihinde tarafların ortak yaklaşımıyla Petrol-İş Genel Merkezi'nde bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmede, sendikamızın üç konu ile ilgili görüşleri bir kez daha vurgulanmış ve sözleşmede bu konularla ilgili maddelerin dışındaki hususlarda karşılıklı teklifler sunulmuştur.
Toplantıda, TÜPRAŞ sözleşmesinin YHK tarafından bağıtlanması durumunda işyerinde iş barışının ortadan kalkma riskinin doğacağının altı çizilmiştir. Petrol-İş olarak, TÜPRAŞ'ta iş barışının bozulmasını asla istemiyor ve 40 yıldır oluşmuş sözleşme-müzakere geleneklerimize uygun olarak anlaşmaya varılmasını istiyoruz.
Toplu iş sözleşme görüşmeleri, 11 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek toplantıyla sürdürülecektir.” 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER