SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PETROL İŞ PETKİM'DE UYARI EYLEMİ YAPTI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

09 Nisan 2019 12:34 aliaga 395
PETROL İŞ PETKİM'DE UYARI EYLEMİ YAPTI
Petrol-İş Aliağa Şubesi , iş yerinde yaşanan sorunlarla ilgili sabah vardiyasında açıklama yaptı. Petkim girişinde servislerden inen işçiler SOCAR'a ait idari binanın önüne yürüyüş gerçekleştirdi. Bina önünde açıklama yapan Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay "İş yerimizde çözüm bekleyen sorunlar var. Daha önce de Petkim'de personel eksikliği olduğunu dile getirdik. SOCAR Yetkililerine personel eksikliği giderilmezse iş güvenliği tehlikeye girer dedik. Halen taleplerimiz karşılanmış değil. Petkim işvereni ben bu riski alıyorum diyor. Siz bizim hayatımız üzerinden risk alamazsınız. Burada personel eksikliğini gidermeyerek risk alıyorlar. İşverene bir kez daha diyoruz ki risk alma önlem al" diye konuştu.
Oktay "Petkim işyerimizde uzun zamandır tüm görüşmelerimize rağmen çözülmeyen, çözülmek istenmeyen sorunlar yaşamaktayız. Uzun zamandır Petkim yönetimiyle yapmış olduğumuz görüşmelerde sorunların çözümüne ilişkin bir yaklaşım gösterilmemektedir. Bugün yaptığımız 2 saatlik eylemle anayasal hakkımızı kullanarak, demokratik tepkimizi ortaya koyduk. Bakım ve İşletmelerde personel eksikliği hat safhaya çıkmıştır. Eksik personelin tamamlanmasına dair bir gelişme sağlanamamıştır. Eksik personel konusunda bizim üzerimizden almaya çalıştıkları riski asla kabul etmiyoruz. Bazı birimler kritik sayının altında personelle çalıştırılmaya zorlanmaktadır. Yemekhane ve servislerle ilgili yaşanan sıkıntılarımız çözülmemekte ısrar edilmektedir. İşveren yetkilileri ilettiğimiz sorunlara kayıtsız kalmaktadır." diye konuştu.


Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER