SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PETROL-İŞ'TEN BELEDİYE İŞÇİLERİNE DESTEK

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

14 Haziran 2019 13:21 aliaga 19
PETROL-İŞ'TEN BELEDİYE İŞÇİLERİNE DESTEK
İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri direnişlerinin dördüncü gününde bu gün saat:18.00'da Demokrasi Meydanı'nda düzenlenecek mitinge hazırlanıyor. DİSK Ege Bölge Temsilciliği'nin çağrısıyla Aliağa Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilecek mitinge katılım yoğun olacak. 
İşçiler mitinge çağrı bildirilerini mahallelerde dağıtarak Aliağa halkına çağrıda bulunuyor. 
Petrol-iş Aliağa Şubesi'nden ziyaret
Eylemlerine Aliağa Cumhuriyet Meydanı'nda kurdukları çadırla devam eden Aliağa Belediyesi işçilerine destek ziyaretleri sürüyor. Önceki gün TÜPRAŞ TİS görüşmeleri için İstanbul' da olan Petrol-İş Aliağa Şube yönetimi belediyeden çıkarılan işçilere dayanışma ziyaretinde bulundu.
Aliağa Belediyesinde işten çıkarıldıkları için eylem yapan işçilere dayanışma ziyaretinde bulunan Petrol İş Aliağa Şube Yöneticileri, yaşanan işçi kıyımına karşı birlikte mücadele sözü verdi. TÜPRAŞ'ta devam eden TİS görüşmelerinde işverenin dayatmalarına karşı eylem yapan Petrol-İş üyesi işçiler işten çıkarılan belediye işçilerinin mücadelesini desteklediklerini dile getirdi. 
Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay yaşananların işçi kıyımı olduğuna dikkat çekerek "Aliağa Belediyesinde yapılan uygulama tam bir emek düşmanlığı, işçi düşmanlığıdır. Aliağa'nın her türlü hizmetlerinde emeği geçen işçileri tek bir kişinin ağzından çıkan söylemle işten çıkarılmasını asla doğru bulmuyoruz. Aliağa Belediye başkanına bu halk Serkan Acar'a işten çıkarılması için vermedi. Aliağa Halkının da verdiği yetkiyi sorgulaması lazım. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yaptığı uygulamalar onun emek düşmanı emek hırsızı bir anlayışa sahip olduğunu göstermiştir. Bu saatten sonra ben işçinin yanındayım diye bir söylemde eylemde bulunmasın. Aliağa'nın bu anlayıştan bir an evvel kurtulması lazım. Biz Petrol-İş Sendikası olarak işten çıkarılan belediye işçileriyle birlikteyiz, yan yana Aliağa'da sendikal örgütlülüğe, işçilere yapılan saldırılara karşı mücadele edeceğiz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER