SİTE SAĞ REKLAM ALANI

'PRENSES MELİSA KRAL ZAKKUMA KARŞI' ADLI TİYATRO OYUNU ÇOCUKLARLA BULUŞACAK

ALİAĞALI ÇOCUKLAR TİYATRO İLE HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR

02 Haziran 2018 22:24 aliaga 375
'PRENSES MELİSA KRAL ZAKKUMA KARŞI' ADLI TİYATRO OYUNU ÇOCUKLARLA BULUŞACAK
Yıl boyunca gerçekleştirdiği kültür sanat faaliyetleri ile özellikle çocukların sosyal gelişimlerine katkı sunmayı amaçlayan Aliağa Belediyesi, ‘Prenses Melisa Kral Zakkuma Karşı' adlı müzikal tiyatro oyununu çocuklarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde sahnelenecek olan oyun 5 Haziran Salı günü 18.30 ve 6 Haziran Çarşamba günü 19.00 seansları ile beğeniye sunulacak. ALBET Çocuk Tiyatrosu tarafından 8-12 grubuna hitaben hazırlanan oyun ücretsiz olarak izlenebilecek. Senaryosu ve yönetmenliği Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar'a ait olan oyunda ALBET oyuncuları yeteneklerini sergileyecek.


OYUNUN KONUSU
Doğaya zarar vermenin kötü bir hareket olduğunu, bencil olmanın kötü bir davranış olduğunu, kötülüğün insana hiçbir şey kazandırmadığının vurgulandığı oyunda zararlı yiyecek olan abur cuburlardan da uzak durulması gerektiği anlatılıyor.


TÜM ÇOCUKLAR DAVETLİ
Oyun için uzun süredir çalıştıklarını belirten ALBET Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar, “ALBET Çocuk Tiyatrosu olarak çok geniş bir oyuncu kadromuz var. Sahnede rol alacak oyuncularımızın profesyonel oyuncuları aratmayacağına eminim. Aliağa Belediyesi olarak amacımız çocuklarımızın tiyatro sanatı ile iç içe olmalarını sağlamak. Bunu yaparken de hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini istiyoruz” diyerek tüm çocukları tiyatro oyununa davet etti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER