SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

'PRENSES MELİSA KRAL ZAKKUMA KARŞI' ALİAĞA'DA SAHNE ALDI

KÜÇÜK OYUNCULARA BÜYÜK ALKIŞ

07 Haziran 2018 16:13 aliaga 329
'PRENSES MELİSA KRAL ZAKKUMA KARŞI' ALİAĞA'DA SAHNE ALDI
Çocukların sosyal gelişimlerine katkı sunacak kültürel etkinliklere imza atmaya devam eden Aliağa Belediyesi, ‘Prenses Melisa Kral Zakkuma Karşı' adlı müzikal tiyatro oyununu çocuklarla buluşturdu.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde iki gün sahnelenen oyuna çocuklar yoğun ilgi gösterdi. ALBET Çocuk Tiyatrosu tarafından hazırlanan oyunda rol olan kursiyerler gösterdikleri sahne performansı ile hayranlık uyandırdı. Sahnedeki çocuklarını izleyen veliler ise oyun esnasında büyük bir heyecan yaşadı.

OYUNUN KONUSU
Doğaya zarar vermenin kötü bir hareket olduğunu, bencil olmanın kötü bir davranış olduğunu, kötülüğün insana hiçbir şey kazandırmadığının vurgulandığı oyunda zararlı yiyecek olan abur cuburlardan da uzak durulması gerektiği vurgulandı.

KÜÇÜK OYUNCULARA BÜYÜK ALKIŞ
Senaryosu ve yönetmenliği Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar'a ait olan oyunda 50 kursiyer rol aldı. Oyunculuk yetenekleri ile izleyenlerden büyük beğeni toplayan kursiyerler oyunun sonunda dakikalarca alkışlandı.

ALBET TİYATRO EĞİTMENİ EVRİM YAŞAR: “OYUNCULARIMI KUTLUYORUM”
Oyunun çocuklar için önemli mesajlar içerdiğini belirten ALBET Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar, “Oyunumuzda hayvan sevgisi, doğayı korumamız gerektiği, saygı, sevgi ve hoşgörü temalarını vurguladık. İyi bir toplum olabilmenin vazgeçilmez unsurlarını çocuklarımıza küçük yaşta aşılamayı amaçladık. Oyunda rol alan tüm kursiyerlerimi başarılı performanslarından ötürü kutluyorum. Bizlere bu imkanı sunan Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar'a çok teşekkür ediyorum” dedi.


ALİAĞA BELEDİYESİ SOSYAL, KÜLTÜREL VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ ALİ OSMAN KARATEKİN: “HEPSİ BİRER USTA TİYATROCU GİBİYDİLER”
Oyun sonunda konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin ise rol tüm oyuncular ile gurur duyduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Yılın 12 ayı sanatla iç içe olmamızı sağlayan, bu konuda belediyenin tüm olanaklarını seferber eden, evlatlarımızı sahne ile buluşturan Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar'a çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de siz ailelere etmek istiyorum. Sanata inandığınız ve evlatlarınızı sanata yönlendirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Sizler Türkiye'nin aydınlık yüzüsünüz. Bu evlatlarımız da bizlerin geleceği. Onlar da bizim aydınlık yüzümüz olacak. Ama en büyük teşekkürü sahnede rol alan çocuklarımıza etmek istiyorum. Hepsi birer usta tiyatrocu gibiydiler”

 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER