SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ŞİMŞEKLER AİLESİ BİR HAYRA DAHA İMZA ATTI

Şimşekler ailesi babaları Hacı Tahir Şimşek adına Camii yaptırıyor.

05 Nisan 2019 16:51 aliaga 1412
ŞİMŞEKLER AİLESİ BİR HAYRA DAHA İMZA ATTI
Aliağa'da iş dünyasının tanınmış firmalarından Şimşekler Group'un sahipleri hayırsever Şimşek ailesinin oğulları, babaları Hacı Tahir Şimşek adında yaptırdıkları Camii'nin temel atma törenini gerçekleştirdi. 
Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ve Aliağa'da attıkları hayırsever adımlarla tanınan aile, iş hayatlarını geçirdikleri yer olan Aliağa'da kalıcı bir iz bırakmak adına babaları Hacı Tahir  Şimşek ve anneleri Hacı Nuriye Şimşek'in adını taşıyan camiinin temelini attı. 
Temel atma törenine Şimşek ailesinin fertleri, anneleri Hacı Nuriye Şimşek'in yanı sıra AK Parti 26. Dönem İzmir Milletvekili Necip Kalkan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Başsavcısı Hikmet Salman, Aliağa İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın, İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Aliağa Belediyesi Meclis Üyeleri, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, ALTO Meclis Başkanı Adnan Saka, Aliağa'nın tanınmış siyasileri ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Törenin açılış konuşmasını yapan Fatih Camii İmamı Gazali Ateş "Osman Şimşek ve Şimşek ailesinin yapımını üstlendiği Hacı Tahir ve Hacı Nuriye Şimşek Camii'nin temel atma törenine hepiniz hoş geldiniz. Camiler bir ülkenin tapusu ve aidiyet sembolüdür. Bir camii yapmak, içinde huzurla ibadet etmek en büyük erdemdir. Bu gün Müslümanlık tapusuna bir imza atmak için burada toplanmış bulunduk” dedi. 
Adnan Pınar'ın Kuran-ı Kerim okuması ile başlayan program Şimşek ailesinden Abdulvahit Şimşek'in konuşması ile devam etti. Ailesinin Batman'dan Aliağa'ya geliş hikayesini törene katılanlar ile paylaşan Abdulvahit Şimşek "Bu hayırlı temel atma törenine icabet ettiği için hepinize teşekkür ederiz. Allah herkesin yüreğinde yapmayı arzu ettiği her şeyi yapabilme şansı nasip etsin. Babam Hacı Tahir Şimşek, 70'li yıllarda elinde bir çanta ile geldiği Aliağa'da rızkı için çalıştı. Bu gün bizleri bu noktaya taşıyan babamızın adını yaşatmak için bir adım attık. Allah annem ve babamdan binlerce kez razı olsun. Burada okuduk, burada büyüdük, burada paylaştık. Burada her şeyi yaşıyoruz. Yine sahip olduğumuz her şeyi burada paylaşarak ortak bir değer oluşturmaya çalışıyoruz. Bu gün de bu çalışmaların karşılığı olan bu Camii'nin Rabbim kabul buyurursa, abim Osman Şimşek'in önderliğinde tüm Şimşekler ailesi olarak temelinin atılmasını sağladık. Bizim üzerimizde hakkı olan herkes için bir girişimde bulunduk. Rabbim sonunu da görmeyi nasip etsin” dedi. 
Abdulvahit Şimşek'in konuşmasının ardından dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi. Törenin ardından katılımcılara ve mahalle sakinlerine yemek ikram edildi. Hayır lokması döküldü. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER