SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SİTELER MAHALLESİ TURUNÇ VE IHLAMUR KOKACAK

SİTELER MAHALLESİ KABUK DEĞİŞTİRİYOR

09 Nisan 2018 20:13 aliaga 251
SİTELER MAHALLESİ TURUNÇ VE IHLAMUR KOKACAK
Kent genelinde yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi Siteler Mahallesi'ni turunç ve ıhlamur ağaçlarıyla donattı.

Daha yeşil bir Aliağa için çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kent merkezinde ihtiyaç duyulan yerleri yeşillendirmeye ve ağaçlandırmaya devam ediyor. Ağaçlandırma çalışmaları ile refüjler ve kavşaklar başta olmak üzere park ve bahçe gibi pek çok alanda ağaç dikim faaliyetleri sürüyor.

Siteler Mahallesini ağaçlandırma programına dahil eden belediye ekipleri burada başlattığı geniş çaplı çalışma ile Şehit Binbaşı Yavuz Başayar Caddesi'ne boyları iki metreyi bulan 250 adet turunç ağacı, 9 Eylül Caddesi'ne ise 240 adet ıhlamur ağacı dikti. Yapılan çalışma ile Aliağa'da ilk defa turunç ve ıhlamur ağaçları bir caddeyi süsleyecek. Refüjlerde yapılan ağaç dikimi sonrasında çimlendirme yapılarak yeşil oranı arttırıldı. Ayrıca deforme olmuş bordürlerde belediye ekipleri tarafından yenilendi.

LED AYDINLATMA ARMATÜRLERİ YÜZDE 50 TASARRUF SAĞLAYACAK

Fen İşleri Müdürlüğü'nün de dahil olduğu çalışmalarda eski aydınlatma direkleri sökülerek yerlerine kent estetiğine uygun armatür aydınlatma sistemleri konuluyor. Görsel açıdan vatandaşların beğenisini kazanan Selçuklu motiflerine hakim yeni nesil armatürler led özelliği sayesinde yüzde 50 de tasarruf sağlayacak.

“SİTELER MAHALLESİ'NE AYRI BİR HAVA KATACAK”

Kentin yeşil dokusuna katkı sağlamak için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Harun Selim Tosun, “Kentin estetiği açısından parklarımızın, caddelerimizin, sokaklarımızın yeşil bir görünüme kavuşmasını istiyoruz. Siteler Mahallesi'nde yaptığımız çalışma ile de turunç ve ıhlamur ağaç dikimi yaptık. Aliağa'da ilk kez yapılan bu çalışma Siteler Mahallesi'ne ayrı bir hava katacak. Aliağamızın daha yeşil ve daha estetik bir görünüme kavuşması için yaptığımız bu çalışmalara her geçen gün bir yenisini ekleyeceğiz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER