SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SİZ MİTİLİ İSTANBUL'A ATIN BİZ YATAĞI DÖŞEĞİ BURAYA ATACAĞIZ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

11 Haziran 2019 18:12 aliaga 772
SİZ MİTİLİ İSTANBUL'A ATIN BİZ YATAĞI DÖŞEĞİ BURAYA ATACAĞIZ
MHP'li Aliağa Belediyesi bünyesindeki farklı işkollarında çalışan aralarında Genel İş Sendikası İzmir 5 nolu Şube yönetici ve temsilcilerinin de bulunduğu 100 kadrolu işçiyi işten çıkarmalarına karşı sendika basın açıklaması düzenledi.

Aliağa Belediyesi önünde yapılan açıklamaya, DİSK Ege Bölge Temsilciliği, DİSK'e bağlı sendikalar, CHP Aliağa İlçe Yönetimi, CHP Belediye Meclis Üyeleri, Emek Partisi İzmir İl Başkanı, HDP Aliağa İlçe Başkanı ile Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ve işten çıkarılan işçilerin aileleri de katıldı. 

"İŞVEREN TOPLU SÖZLEŞME VE SENDİKALI ÇALIŞMA KOŞULLARINI YOK SAYDI”
Aliağa Belediyesinden 100 işçinin tek taraflı olarak iş akitleri ekonomik nedenler gerekçe gösterilerek feshedilmesine karşı yapılan açıklamayı, işten çıkarılanlar arasında yer alan Aliağa Belediyesi iş yeri baş temsilcisi Doğanşah Aydın okudu. Aydın, "Bu kentin parklarını yaşanılabilir kılan, her caddesini büyük bir özenle kendi eviymiş gibi temizleyen, yollarını yapan, hizmet binalarında halkın sorunlarını dinleyip çözüm üreten 100 arkadaşımız adeta kullanım tarihi geçmiş bir meta gibi kapının önüne konmuştur. İnsan onuru ve haysiyetine yaraşmayan zamanlardan geçiyorduk, ama böylesine ilk kez tanık olmak kahrımızı ve öfkemizi daha da derinleştirdi. Bizler bundan 1 ay önce işten atılan 22 çalışma arkadaşımızın işe dönüşleri için mücadele verirken, işveren her türlü toplu sözleşme ve sendikalı çalışma koşullarını ortadan kaldıran ve kölelik düzeni yaratmak amacına yönelik bir tutumla emekçi sınıfına saldırmayı tercih etmiştir” dedi.

"GEL BELEDİYE BAŞKANINA SAHİP ÇIK”
Doğanşah Aydın'ın ardından konuşan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslendiği konuşmasında "Siz İstanbul'a mitil atacağınıza bir tane kazandığınız belediyede yaptığı haksızlıklara, zulümlere bakın… Yokluğa, yoksulluğa ve işsizliğe mahkum ettiği işçilere bakın. Siz mitili İstanbul'a atın, biz yatağımızı döşeğimizi Aliağa belediyesinin önüne atıyoruz Devlet Bahçeli… Gel Belediye başkanına sahip çık.” dedi. 
Aliağa belediyesi önünde eylemlerine devam eden işçiler işten atmalar son bulana ve çıkarılan işçiler geri alınana kadar eylemlerini sürdüreceklerini duyurdu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER