SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SORUNLARI KÖKLÜ OLARAK ÇÖZECEĞİZ

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday adayı Özcan Durmaz katıldığı televizyon programında yerel seçimler üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

14 Kasım 2018 15:46 aliaga 393
SORUNLARI KÖKLÜ OLARAK ÇÖZECEĞİZ
CHP'den Aliağa Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan Özcan Durmaz katıldığı televizyon programında yerel yönetime ilişkin eleştirilerini sunarken seçilmesi durumunda Aliağa'da gerçekleştireceği faaliyetleri anlattı. 

Aliağa Belediyesi Başkanını yüksek harcamaları ile eleştiren Durmaz "Aliağa Belediyesi, MHP'li yönetime 1 Nisan 2014 günü 35 milyon borç, 26 milyon alacakla devredilmiştir. Şimdi ise 130 milyon TL civarında borcu var. 55 milyon civarında kamuya borcu var. 185 milyon yaptı. 60 milyon civarında da piyasaya borcu var. 20 milyon civarında iki belediye şirketinin borcu var. 265 milyon belediyenin borcu var. Eksi 10 milyon ile alınan belediye bu halde… 750 milyon kaynak kullandınız 10'da 1'i etmeyen yatırım yaptınız. Geri kalanı nerede?” diye sordu.

"Makyaj belediyeciliği değil cerrah belediyeciliği” 

Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren ve aday gösterilip seçilmesi durumunda Aliağa'da gerçekleştireceği icraatlara da değinen Özcan Durmaz "Aliağa'da 5 yıldır yapılan makyaj belediyeciliğini değil cerrah belediyeciliğini yapacağız. Yani sorunları köklü olarak çözeceğiz.” dedi. 
Aliağa'nın en önemli eksikliklerinin de altını çizen Özcan Durmaz "Otopark yapacağız. İlçenin otogar, terminal sorunu var. Bunları çözeceğiz. Aliağa'nın üst geçitler sorununu çözeceğiz. Düğün salonları sorununu çözeceğiz. En temel sorunları çözeceğiz. Bugün Aliağa'da ihtiyaç diye gözüken işleri yapacağız. Hemşerilerimiz tarafından dile getirilmeyen ama yapıldığında yaşamın kalitesini arttıran çalışmaları yapacağız. Aliağa'nın marka değerini arttıran çalışmalar yapacağız. Bunları nasıl yapacağız? Aliağa'nın kaynaklarını doğru kullanarak yapacağız. Bir işi 3 liraya değil mümkünse 0.90 kuruşa, 1 liranın altında maliyetle yapacağız. Girdi ve çıktılarımızı şeffaf bir şekilde herkese göstereceğiz. Belediyenin internet sitesinde her ay düzenli olarak yayınlayacağız.  Belediyeyi liyakatli, açık, dürüst, temiz kadrolarla yöneteceğiz. Yapılacak tüm işler doğrudan o yatırımın yapılacağı yerdeki kişilerin talepleri, istekleri, görüşleri alınarak katılımcı bir anlayışla yapılacak. Aliağa Belediyeciliğinin en önemli eksiklikleri bunlardır” açıklamalarında bulundu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER