SİTE SAĞ REKLAM ALANI

STAR RAFİNERİ İLAVE TANK SAHASI YAPACAK

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

07 Aralık 2018 12:30 aliaga 289
STAR RAFİNERİ İLAVE TANK SAHASI YAPACAK
SOCAR'ın Aliağa'da 6,3 milyar dolar yatırımla kurduğu Star Rafineri adına Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'nden bir açıklama yapıldı. Petrol işleme kapasitesini artırıp dizel, uçak yakıtı ve diğer hammadde üretimiyle Türkiye'nin cari açığını aşağı çekmede önemli bir rol üstleneceği belirtilen Star Rafineri İlave Tank Sahası Projesi ile ilgili ÇED sürecinin başladığı belirtildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası'nın halkın görüşüne açıldığı ifade edildi.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:"İzmir ili Aliağa ilçesi sınırları içerisinde Star Rafineri A.Ş. tarafından yapılması planlanan Star Rafineri İlave Tank Sahası projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır. Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliği'nin 9. maddesi gereğince 27.12.2018 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir. ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve İZMİR Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir."
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER