SİTE SAĞ REKLAM ALANI

STK'LAR ALİAĞA'DA YAŞANAN GERGİN ORTAMDAN RAHATSIZ

ADD, Alevi Kültür Dernekleri ve Emekli-Sen seçime sayılı günler kala yaşanan gerginliklerden endişe duyduklarını dile getirdi.

11 Mart 2019 12:47 aliaga 632
STK'LAR ALİAĞA'DA YAŞANAN GERGİN ORTAMDAN RAHATSIZ
Aliağa'da bulunan Sivil Toplum Örgütleri'nden ADD, Alevi Kültür Dernekleri ve Emekli-Sen basına gönderdikleri yazılı açıklamada seçim süresince yaşanan gergin ortamdan endişe duyduklarını dile getirdi. 

Ortak basın metninde yer alan açıklamaya göre "Aliağa sokaklarında 12 Eylül Darbe öncesine benzer şiddet,taciz, darp ve yaralama olaylarının arttığını üzüntü ve kaygıyla izliyoruz. Ailelerimizle, yarınlarımız olan çocuklarımızla, sevdiklerimizle birlikte yaşadığımız ALİAĞA'MIZDA bu tip saldırılardan son derece rahatsız olduğumuzu ve kınadığımızın bilinmesini isteriz.

Son olarak yaklaşık 5 gün önce ALİAĞA basınına bazı kişiler tarafından bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Özgür basına karşı yapılan anarşi ve terör benzeri her saldırı Türk halkına yapılan bir saldırıdır.

Ailelerimizle, komşularımızla, köylümüzle, işçimizle, esnafımızla, farklı inanç ve siyasi düşüncelere sahip binlerce kardeşimizle huzur içinde yaşadığımız Güzel Aliağa'mızın adının sokak şiddeti ve saldırılarla anılmasını kabul edemeyiz.

Ancak en büyük güvencemiz Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğünün saldırganları anında yakalayarak adalete teslim etmeleri ve azmettiricilerin peşine düşmüş olmalarıdır.

Beklentimiz Aliağa'nın mülki erkanı ve Türk Ulusu Adına karar veren Bağımsız Yargımızın da aynı kararlılıkla gereken cevabı vermeleridir." ifadelerine yer verildi. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER