SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TED ALİAĞA ÖĞRENCİLERİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE İÇİN GREV DEDİ

TED Aliağa Koleji Öğrencileri "iklim değişikliğine dur de” çağrısıyla grev yaptı.

29 Mart 2019 17:05 aliaga 382
TED ALİAĞA ÖĞRENCİLERİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELE İÇİN GREV DEDİ
Tüm dünyada ilk ve orta okul öğrencilerinin Cuma günleri okula gitmeyerek iklim değişikliğine dikkat çektikleri eyleme bir destek de TED Koleji öğrencilerinden geldi. Öğrenciler İsveç'te başlattığı iklim kriziyle mücadele hareketi tüm dünyaya yayılan 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg'in izinden giderek, toplumları iklim değişikliğine karşı önlem almaya çağırdı.
 "İklim İçin Okul”, "Gelecek İçin Cuma Günleri” adı altında gerçekleştirilen Okul Grevleri, gezegeni yokoluş sürecine sürükleyen politikalara dur demeyi amaçlıyor. İklim Değişikliğine Karşı Mücadele için Türk Eğitim Derneği'ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi ile birlikte 16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg'in başlattığı okul boykotlarını destekleyen TED Aliağa Koleji öğrencileri, herkesi iklim değişikliği ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmeye davet etti.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER