SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TERMİK SANTRAL ÇED RAPORU HAZIRLANDI

Socar TES davası bilirkişi raporu belli oldu.

03 Ekim 2018 16:56 aliaga 324
TERMİK SANTRAL ÇED RAPORU HAZIRLANDI
İthal kömür ve petrokokla çalışacak "Socar Power Termik Santrali Entegre Projesi (612,25 MWm/600MWe/ 1534,50 MWt)” ÇED olumlu belgesinin iptali davası dosyasında; Danıştay bozma kararından sonra yapılan keşif sonunda 123 sayfalık bilirkişi raporu düzenlendi.
Makine,Ziraat ve Meteoroloji Mühendisleri ile Flora uzmanı ÇED Raporunu olumlu bulurken yedi uzman ise olumsuz görüş bildirdi. 
Raporu sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Av. Arif Ali Cangı "Ciltlenmiş şeklinde gelen raporda,.sonuç olarak; Makine,Ziraat ve Meteoroloji Mühendisleri ile Flora uzmanı ÇED Raporunu olumlu bulmuşlar, Çevre, Kimya, Jeoloji ve Orman Mühendisleri ile Fauna uzmanı, Hidrobiyolog ve Arkeolog ise OLUMSUZ. Yani İPTAL geliyor. Aliağa daha fazla kirleticiyi kaldıramaz. Yaşam için mücadeleye devam.” İfadelerine yer verdi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER