SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜPRAŞ HAFTAYI EYLEMLE KAPATTI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

10 Mayıs 2019 12:34 aliaga 253
TÜPRAŞ HAFTAYI EYLEMLE KAPATTI
TÜPRAŞ işçileri TİS süreci eylemliliklerine devam ediyor. Bir haftadır her gün TÜPRAŞ rafinerisi önünde eylem yapan TÜPRAŞ işçileri arabulucu toplantısından önceki son eylemlerinde sendika genel merkezini işçilerin iradesini tanımaya çağırırken, Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay dün imzalanan RAVAGO işyeri Toplu İŞ sözleşmesi hakkında işçilere bilgi verdi. 
Ravago'da bağıtlanan Toplu İş Sözleşmesinin bu yılın en iyi sözleşmelerinden biri olduğunun altını çizen Şube Başkanı Ahmet Oktay ""Toplu İş Sözleşmesi devam eden Ravago iş yerimizin sözleşmesini dün bağıtladık. TİS bize göre en iyi sözleşme olmayabilir ama Türkiye'nin ekonomik koşulları göz önünde bulundurulduğunda iyi sonuçlar elde ettiğimizi düşünüyoruz. Birinci yıl zammı %36.80 olarak belirlendi. Sosyal haklarda %20-%45 arasında bir artış sağladık. Yeni kazanımlarımız oldu. Petrol-İş Sendikasının bu dönem kırk civarında toplu iş sözleşmesi vardı. İmzalanan TİS içerisinde en iyilerinden diyebiliriz. Ayrıca orada zamdan daha önemli 7-8 aydır yürüttüğümüz iş değerlendirmesi çalışmamız vardı. İşverenin itirazları vardı ama yapılan o çalışma bizim taleplerimiz doğrultusunda kabul edildi. Artık o iş yerlerimizde de bir ücret skalası var. Sabah Ravago'da vardiyalara sözleşme hakkında açıklama yaptık. Arkadaşlarımızda genel bir memnuniyet var.  Ravago Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini sendikamızın Gebze şubesiyle birlikte yürüttük. Ravago'da çalışan arkadaşlarımıza, onları temsil eden arkadaşlarımıza ortaya koydukları tavırdan dolayı sizler adına teşekkür etmek istiyorum. Bu işlerde birlik önemlidir. Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz'e ve yönetimine de birlikte yürüttüğümüz bu müzakereyi iyi bir sonuçla bağıtladığımız ve ortak hareket ettiğimiz için teşekkür ederim. Bu sözleşme başta Ravago işçisine, eş ve çocuklarına, tüm işçi sınıfına hayırlı olsun.” dedi. 
Petrol- İş Aliağa Şube'den Genel Merkez'e çağrı
Petrol İş Genel Merkez yönetiminin dört bölgede beraber hareket eden ve ortak kararlar alan TÜPRAŞ işçilerinin arkasında olduğunu açıklaması gerektiğini dile getiren Ahmet Oktay "TÜPRAŞ'taki Bu süreci dört Şube birlikte yürütmek zorundaydık. Almış olduğumuz kararları hep beraber uyguladık. Dün Kocaeli Şube Başkanımız Salih Akduman buradan sizlere seslendi. Muhakkak bizleri bu yürüdüğümüz yolda hedeften ayırmak adına çaba sarf edenler, ayrı olduğunuzu söyleyenler olacaktır. Biz kimsenin oyununa gelmeyiz. Almış olduğumuz kararları sonuç ne olursa olsun sonuna kadar yılmadan, usanmadan bıkmadan uygulayacağız. Tek hedefimiz bu toplu sözleşmeyi en iyi şekilde bitirmektir. Bazı duyumlar geliyor, işveren ne yapmaya çalışırlarsa çalışsınlar dört bölge olarak kararlıyız. Salı günü Petrol-İş Genel Merkezi'nden bizlerin bu sözleşmede almış olduğumuz ortak tavırda arkamızda olduğunu açıklayan bir yazı beklediğimizi dile getirdik. Halen böyle bir açıklamayı bizlere ulaştırmış değiller. Biz şubeler olarak karar mekanizmasının içerisinde bulunduğu bir süreç olmasını genel merkezimizden, genel başkanımızdan talep ediyoruz. Yönetim olarak alacakları karar bizi daha da güçlendirecek dedik.  Bu gün saat dörde kadar süreleri var. Genel Merkezden 'biz de bu dört şubenin, 4 bin 154 Tüpraş işçisinin sonuna kadar arkasındayız. Bu uğurda bedel ödenecekse merkez yönetimi olarak biz de bu uğurda bedel ödemeye hazırız demelerini bekliyoruz. Biz çıktığımız bu yolda yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER