SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜPRAŞ İŞÇİLERİYLE DAYANIŞMA

Eylemde olan TÜPRAŞ işçilerine Liman-İş Sendikası, Emek Partisi'nden destek ziyareti.

16 Mayıs 2019 18:35 aliaga 318
TÜPRAŞ İŞÇİLERİYLE DAYANIŞMA
TÜPRAŞ İşçilerine dayanışma ziyaretleri sürüyor. Liman-İŞ Sendikası işçileri ve Emek Partisi İzmir İl Örgütü eylemde olan işçileri ziyaret etti. TÜPRAŞ işçileri ile dayanışma içerisinde olduklarını dile getiren Liman-İş Sendikası Aliağa Temsilcisi Sedat Yenilmez "Biz de Aliağa'da çeşitli limanlarda örgütlenme sürecimizi tamamladık. Toplu iş sözleşmesi süreçlerimizde sizin bu gün yaşadığınız zorlukları yaşadık. Liman işçiler olarak bu süreçte sizlerle birlikteyiz. Tüm Aliağa'da işçiler olarak örgütlü mücadelenin artması ve sınıf dayanışmasının güçlenmesi için yan yanayız” dedi. 
Emek Partisi İzmir İl Örgütü TÜPRAŞ işçileriyle buluştu. Rafineri önünde işçilerle bir araya gelen Emek Partisi İzmir İl Örgütü adına İl Başkanı Emine Uyar konuştu. TÜPRAŞ işçilerinin haklı direnişini selamladıklarını dile getirerek söze başlayan EMEP İl Başkanı Emine Uyar "Bu gün vardiya sisteminin değiştirilmesi, mazeret izinlerinin azaltılmak istenmesi adı altında TÜPRAŞ işçilerine dayatılmak istenen esnek çalışma sistemidir. Koç Holding'in taşeron şirketlere iş müsaadeleri verdiğini, bu iş müsaadelerinin nelere yol açtığını geçtiğimiz yıllarda yaşanan patlamada işçilerin yaşamını yitirmesi ile hepimiz gördük. Sizler Aliağa işçi sınıfı olarak, stratejik öneme sahip bir bölgede çalışıyorsunuz. TÜPRAŞ işvereni yaptığı karla ve kapasitesini arttırmakla övünüyor. Bu katma değeri yaratan buradaki işçilerdir. Koç Holding'in ve Patronların örgütü KİPLAS'ın TÜPRAŞ işçilerinin taleplerine kulak tıkaması kabul edilemez” dedi. 
Destek ziyaretlerinin ardında TÜPRAŞ işçileri fabrika içerisine girdi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER