SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜPRAŞ İŞÇİSİ EYLEMLERİNE DEVAM EDİYOR

TÜPRAŞ işvereni ile işçilerin temsilcisi Petrol-iş Sendikası, arabulucu eşliğinde masaya oturdu.

06 Mayıs 2019 11:52 aliaga 200
TÜPRAŞ İŞÇİSİ EYLEMLERİNE DEVAM EDİYOR
Dört aydır devam eden sürecin sonunda tıkanan TÜPRAŞ TİS görüşmelerinde taraflar bu gün arabulucu çağrısıyla masaya oturdu. Sabah saatlerinde başlayan görüşmeler devam ederken TÜPRAŞ işçileri Aliağa Rafinerisi önünde eylemlerine devam ediyor. 
Kocaeli, Batman, Kırıkkale ve İzmir'de eş zamanlı eylem yapan Petrol-İş Sendikası, Aliağa Rafinerisi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı Petrol-İŞ Aliağa Şube Başkan Yardımcısı Mevlüt Çınar yaptı. İşveren temsilcisi KİPLAS ile Tüpraş işçilerinin örgütlü olduğu Petrol-İş Sendikası'nın bu gün arabulucu önderliğinde masaya oturduğunun altını çizen Mevlüt Çınar "TÜPRAŞ işvereni daha önceki görüşmelerdeki tavrını sürdürürse, kazanılmış haklarımıza saldırmaya devam ederse biz de işçiler olarak uyarı eylemlerimizi arttırarak devam ettireceğiz.” dedi. 
İşçilerin rafineri önündeki bekleyişi devam ediyor. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER