SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜPRAŞ İZMİR REFİNERİSİ 9.MUTLU ATIKLAR UÇURTMA ŞENLİĞİ

Tüpraş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı,Aliağa'da kurduğu Uçurtma Şenliği ile kutladı

20 Mayıs 2018 17:58 aliaga 397
TÜPRAŞ İZMİR REFİNERİSİ 9.MUTLU ATIKLAR UÇURTMA ŞENLİĞİ
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı 2010 yılından beri uçurtmalar eşliğinde kutlayan Tüpraş, Aliağa Avcı Ramadan Parkı'nda düzenlenen 9. Mutlu Atıklar Uçurtma Şenliği'nde Tüpraş İzmir Rafinerisi çalışanları ve çocukları Aliağa halkı ile birlikte gökyüzünü yine renklendirdi.

Bayram sevincinin, uçurtma uçurmanın keyfi ile birleştiği “Mutlu Atıklar Uçurtma Şenliği”, Tüpraş İzmir Rafinerisi çalışanlarının gönüllü olarak yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan “Mutlu Atıklar Aliağa'da Ambalaj Atıklarını Ayrıştırma Hareketi' kapsamında düzenleniyor.

2010 yılında Tüpraş İzmir Rafinerisi'nde ambalaj atıklarının ayrıştırılması ve geri kazanımı fikriyle ortaya çıkan “Mutlu Atıklar Aliağa'da Ambalaj Atıklarını Ayrıştırma Hareketi” etkinlikleri ile Tüpraş; okul öncesi çocuklara, ilk ve orta öğretim öğrencilerine, öğretmenlere, ailelere ve Aliağa halkına ulaşmayı hedefliyor.

“Mutlu Atıklar Aliağa'da Ambalaj Atıklarını Ayrıştırma Hareketi” kapsamında bugüne dek; 400 ağaç kesilmekten kurtarıldı. 752.000 litre su ve 41.200 litre akaryakıt tasarrufu sağlandı. 25 ailenin 20 aylık elektrik tüketimine eş değer 96.500 kWh enerji tasarrufu sağlandı ve 23,5 ton ambalaj atığı toplandı.

Kampanya boyunca 8 ilk ve orta öğretim okulu ile işbirliği yapılarak 700'e yakın öğrenciye ulaşıldı. Proje ekipleri tarafından öğrencilere çevre bilinci kazandırmak, atıkların ayrıştırılmasının ve geri dönüşümünün çevrenin ve doğal kaynakların korunmasındaki önemini benimsetmek amacıyla eğitimler verildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER