SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜPRAŞ'TA ANLAŞMA YOK EYLEMLER DEVAM EDİYOR

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

14 Mayıs 2019 14:16 aliaga 730
TÜPRAŞ'TA ANLAŞMA YOK EYLEMLER DEVAM EDİYOR
Tüpraş işçileri arabulucu görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine İzmir Rafinerisi önünde eylemlerine devam ediyor. 3. Haftaya giren kapı önünde bekleme eylemini sürdüren işçiler KOÇ Holding'e çağrı yaparak KİPLAS'ı aradan çıkarmasını ve işçiler masaya oturmasını söyledi. Kırıkkale, Batman, İzmit ve Aliağa TÜPRAŞ işçileri olarak beraber hareket etmeyi sürdürmeye devam edeceklerini ifade ettiler.
Sabah rafineri girişinde açıklama yapan Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay "Arabulucunun hazırladığı uyuşmazlık raporu perşembe günü bakanlığa iletilecek. Önümüzdeki hafta Pazartesi günü rapor genel merkeze tebliğ edilecek. 27 Mayıs'a kadar yüksek hakeme başvurumuzu yapmış olacağız. Önümüzde iki haftalık bir süreç var. Bu süreyi dört şubenin ve genel merkezimizin de içinde olarak iyi bir şekilde programlamamız lazım… Bu TİS'in final kısmını yine organize bir şekilde bitirmeyi düşünüyoruz.” diyerek süreci özetledi.
İŞÇİLERE DESTEK ZİYARETLERİ SÜRÜYOR
DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe ve DSP İl Yöneticisi Rukiye Özobut TÜPRAŞ işçilerine dayanışma ziyareti düzenledi. Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, yaşanan süreç hakkında bilgilendirmelerde bulunarak DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe'ye desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. 
İşçilere seslenen DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe "Bu haklı mücadelenizde sizleri tebrik ve takdir ediyorum. Emekten ve hak arayışından doğan Demokratik Sol Parti adına, bu ülkenin kurucusu olan Bülent Ecevit'in manevi ruhunda sizleri selamlıyorum. Bu alana baktığımda gencecik, dinamik bu memleket için ömrünün baharını vermiş gözleri pırıl pırıl yanan kardeşlerimi görüyorum. Aynı zamanda bu emeği, bu onuru, bu yaşam mücadelesini veren kardeşlerimizin bu tür haksız zulümlerle karşı karşıya kalmasını kabul etmiyorum. Sizlerle beraber yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırız. Mücadelenizde başarılar dileriz. Bazı zorluklar olacaktır ama lütfen geri adım atmayın ” dedi. 
TÜPRAŞ İşvereni Koç Holding'e seslenen Karakülçe "Yaratılan rant kapıları, sizlerin emeğini sermayeye peşkeş çeker hale geldi. Ne zamanki gelir adaletsizliği çözülür o zaman yaşanılır bir dünya olur. Burada harcadığımız her on liradan bir lirayı cebine koyanlara sesleniyorum. Koç Holding yöneticileri, Ömer Koç bu insanların feryadını duymak zorundasınız. İstanbul seçimlerinde de bir hak gasbı var. Nasıl ki oraya gidip, oradakilerin yanında durabiliyorsanız buradaki emekçi kardeşimin de haklılığını kabul etmelisiniz. Çok değil yılsonundaki açık ara ilan ettiğiniz kar paylarından sadece bir birimi işçilerinize verseniz bunların hiçbiri olmaz.” diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER