SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜPRAŞ'TA TİS MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

08 Mayıs 2019 13:41 aliaga 261
TÜPRAŞ'TA TİS MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR
TÜPRAŞ işçilerinin TİS mücadelesi rafineri kapısı önünde gerçekleştirdikleri eylemlerle devam ediyor. TÜPRAŞ'ta normal görüşme süresi içinde anlaşma sağlanamaması sebebiyle arabulucu aşaması devam ederken arabulucu eşliğinde gerçekleştirilen ilk oturumdan bir sonuç alamayan işçiler tam gün eylemlerine devam ediyor. 
Sabah saatlerinde açıklama yapan Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay " İşveren ilk arabulucu görüşmesine yine uzlaşmaz tavrı ve sahip olduğumuz haklarımızı gasp etme anlayışıyla katılmıştır. Kritik bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde biliyoruz ki bu yaşadıklarımız işçi olmanın gerekliliğidir. Mücadelesini verdiğimiz haklarımız bizim ve çocuklarımızın geleceğidir. Özelleştirme döneminden bu yana ilk defa bu kadar uzun soluklu bir mücadele içerisindeyiz. Bizler geçmişte birçok bedel ödedik. Mücadelemiz sizin de bu bedeli ödememeniz içindir. Yaşadığımız bu süreçte sizler sınıf bilincini, sendikal bilinci öğrendiniz. Bu sizlerin geleceği için büyük bir kazanımdır.” dedi. 
Dört rafineri olarak ortak yürüttükleri mücadele sürecinin devam edeceğini dile getiren Oktay "Biz dört rafineri olarak ortaya net bir tavır koyduk. Bütün kararları birlikte alıyor ve hayata geçiyoruz. Bu birliktelikle bu sürecimizi tamamlayacağız. Bunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz." dedi.  Ahmet Oktay arabulucu eşliğinde gerçekleştirilen ilk görüşmede arabulucunun işverenin teklifine binaen "Verdiğiniz teklif, bir teklif değildir. Bir daha gözden geçirerek masaya geliniz” dediğini aktardı. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER