SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜRK DEVRİMİ SONSUZA KADAR DEVAM EDECEK

Atatürkçü Düşünce Derneği Aliağa Şubesi 3 Mart Devrim Yasaları'nın 95. yıldönümüne ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.

04 Mart 2019 12:30 aliaga 261
TÜRK DEVRİMİ SONSUZA KADAR DEVAM EDECEK
3 Mart 1924'de yürürlüğe giren Devrim Yasalarının 95. yıldönümüne ilişkin dernek binasında bir açıklaması düzenleyen Atatürkçü Düşünce Derneği Aliağa Şubesi "Devrim Yasaları, fiilen uygulanmamaktadır. Türk Devrimi sonsuza kadar devam edecek bir süreçtir. Bu nedenle, Devrim Yasalarını yeniden hayata geçirecek bir siyasi anlayışa ihtiyaç vardır.” dedi. 

"Türk Devrimi emperyalizmi yenilgiye uğrattı” 

Açıklamayı okuyan ADD Aliağa Şube Başkanı Erol Ertürk "Türk Devrimi ya da Atatürk Devrimi; yok edilmek, sürülmek, esir yapılmak istenen milletimizin destansı direnişinin dayandığı temeldir. Bu temel sayesinde; milletimiz insanlık tarihinin ortaya çıkardığı evrensel değerlerle kucaklaşabilmiş ve uygar dünyanın ayrılmaz bir parçası olarak saygın yerini almıştır. Bu temel sayesinde; ümmet zihniyetinden, millete; kulluktan, bireye-yurttaşlığa geçilmiştir. Bu temel sayesinde; "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” parolası vazgeçilmez bir yöntem haline gelmiştir. Atatürk'ün eşsiz liderliğinde gerçekleşen Türk Devrimi; emperyalizmi tarihte ilk kez yenilgiye uğratan ve dünya milletlerine umut aşılayan bir büyük ideoloji, bir büyük düşünce sistemidir” dedi. 
Ertürk, Atatürk Devrimi'nin en temel yasaları 95 yıl önce kabul edildiğini hatırlatarak "Devrim yasaları, Türk Milleti'ne pırıl pırıl ufuklar açtı. Hilafet kaldırıldı. Tevhid-i Tedrisat (Eğitim Birliği) yasası ile laik ve çağdaş nesiller yetiştirme hedefi konuldu. Şer'iye ve Evkaf (Din ve Vakıflar) Bakanlığı da kaldırılarak laiklik esasına dayalı ulus devletin yolu açıldı. Tüm bu önemli kazanımlar, maalesef; uluslararası güç odaklarınca beslenen ve desteklenen siyasi zihniyetlerce büyük ölçüde zayıflatılmış; yok edilme noktasına getirilmiştir. Devrim Yasaları, fiilen uygulanmamaktadır. Türk Devrimi sonsuza kadar devam edecek bir süreçtir. Bu nedenle, Devrim Yasalarını yeniden hayata geçirecek bir siyasi anlayışa ihtiyaç vardır.” diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER