SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜRK METAL'DEN YANIK ÜNİTESİ TALEBİ

Türk Metal Sendikası İzmir Şubesi Aliağa'da yanık ünitesi yapılması talebiyle Menemen Hükümet Meydanı'nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

20 Eylül 2018 18:12 aliaga 1864
TÜRK METAL'DEN YANIK ÜNİTESİ TALEBİ
Türk Metal Sendikası İzmir Şubesi Aliağa'da yanık ünitesi yapılması talebiyle Menemen Hükümet Meydanı'nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Açıklamaya BMC, MİCHA,CMS işyeri temsilcileri ve HABAŞ, EGE ÇELİK, İDÇ işçileri katıldı. 'Yanarak ölmek istemiyoruz' sloganları ile Hükümet Meydanı'na gelen işçiler adına basın açıklamasını okuyan Türk Metal Sendikası Aliağa Temsilcisi Ali Ekber Tali "Demir Çelik üretiminin yoğun olarak yapıldığı Aliağa'da bir yanık ünitesi yok. Yanık tedavisinde en ufak hata gecikme ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. Bölgemizde 3 büyük fabrikadan İDÇ, HABAŞ ve EGE DEMİR ÇELİK'te yanıkla sonuçlanan toplam 664 iş kazası yaşandı. Bize en yakın yanık ünitesi olan hastahane Bozyaka'da. Bütün demir çelik işçileri adına Aliağa Bölgesinde yanık ünitesi ihtiyaç değil şart diyoruz”dedi. 
HABAŞ Demir Çelik Fabrikasında en son yaşanan iki ölümlü iş cinayetinede değinen Tali "Biz 1999 yılında da bu acıyı yaşadık. Potanın düşmesi sonucu dört arkadaşımız hayatını kaybetti. 20'ye yakın işçi kardeşimiz uzun süre hastahane de tedavi oldular. Bölgemizde en son ölümcül kazanın yaşandığı 2 ayrı fabrikada Ali Gür ve Evren Erik arkadaşlarımız yanıktan hayatlarını kaybettiler. Mevlüt Demir'in ise tedavisi halen sürüyor. İş güvenliği tedbirlerinin yetersizliği yada risk oluşturduğunu düşündüğümüz durumlarda çalışmayacağız. İşyeri temsilcilerimiz iş güvenliği hakkında alınan kararların sonuna kadar takipçisi olacaktır.” şeklinde konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER