SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜRKİYE ŞAMPİYONU ALİAĞA DAN

Antalya'da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası'na katılan Aliağalı Milli Sporcu Nuri Çınar, Türkiye Şampiyonu oldu.

17 Ocak 2018 21:54 aliaga 580
TÜRKİYE ŞAMPİYONU ALİAĞA DAN
Antalya'da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası'na katılan Aliağalı Milli Sporcu Nuri Çınar, Türkiye Şampiyonu oldu. Turnuvadan şampiyonluk madalyası ile dönen Çınar, bir kez daha Aliağa'nın gururu olmayı başardı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından düzenlenen turnuva 8 Ocak'ta Antalya'nın Kundu bölgesindeki WOW Kremlin Palace Otel'de yapıldı. 14 Ocak'ta sona eren turnuvaya 60 ilden bin 200 sporcu katıldı. Turnuvaya, İzmir'in Aliağa ilçesinden katılan Nuri Çınar, orta sıklet büyükler kategorisinde rakiplerini bir bir eleyerek Türkiye'nin bir numarası oldu.

2011 yılında Türkiye şampiyonluğu ve Avrupa üçüncülüğü, 2012 yılında Türkiye şampiyonluğu ile Dünya ikinciliği, 2013'te Türkiye ikinciliği, defalarca İzmir ve Ege Bölgesi şampiyonlukları bulunan 24 yaşındaki Aliağalı Milli Sporcu Nuri Çınar, geçtiğimiz yıl Macaristan'ın Budapeşte kentinde düzenlenen ‘Dünya Kick Boks Şampiyonası'nda da Türkiye'yi temsil etmişti.

MİLLİ SPORCU NURİ ÇINAR: “BİR GÜN DÜNYA ŞAMPİYONU OLACAĞIM”

Hedefleri doğrultusunda çok çalışıp kazanmaya devam etmek istediğini belirten Aliağalı Milli Sporcu Nuri Çınar, “Türkiye'de Aliağa'yı temsil etmek dünya arenasında ise ülkemizi temsil etmek bana büyük bir gurur yaşatıyor. Küçüklüğümden beri gönül verdiğim Kick Boks sporunu yapmaktan büyük keyif alıyorum. Çalışmamın karşılığını almak beni daha büyük hedeflere yönlendiriyor. Hedefimde her zaman dünya şampiyonluğu var. Durmadan çalışarak bir gün dünya şampiyonu olacağım. Buna inanıyorum. Bu sporu icra etmemde ve ringlere çıkarak Aliağamızı, ülkemizi temsil etmemde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar olmak üzere tüm aileme ve hocalarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER