SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÜRETİCİ KADIN ÇARŞISI İLE KADIN EMEĞİ DEĞERLENDİ

Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan'ın projesi ile hayat bulan Üretici Kadın Çarşısı'nın açılış töreni renkli anlara sahne oldu.

01 Kasım 2018 16:15 aliaga 534
ÜRETİCİ KADIN ÇARŞISI İLE KADIN EMEĞİ DEĞERLENDİ
Kadın emeğinin değer bulması için Aliağa'da yaşayan ve üreten kadınların ürünlerini sergilemeleri için oluşturulan Üretici Kadın Çarşısı açıldı. Demokrasi Meydanı Eski Belediye yerindeki "Üretici Kadın Çarşısı”nın açılış törenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rıfkı Kulaksız, Oda Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri ve yönetimleri ile çok sayıda Aliağalı katıldı. 

"Emeği ile çarşıyı değerli hale getiren kadınlara teşekkürler”

Canlı müzik dinletisi ile gerçekleştirilen açılışta konuşan ve proje sahibi olan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan "Aliağa'da ilk defa ev kadınlarının el emeklerinin değerlendirileceği bir çarşı açıldı. Bu çarşı sayesinde kadınlarımızın emekleri görünür olacak. Projemizin gerçekleşmesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a ve evlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri bu çarşıda değerli hale getiren tüm kadınlara teşekkür ederim” dedi. 

"Projenin baş aktörü Kadın Meclisi”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise "Bu proje ile kadınlarımız evlerinde el emekleri ürünleri burada satarak hem ülke ekonomisine hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Bir yandan da bu satışlardan elden ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi çocuklarımızın eğitimine destek olacaklar. Çok önemli bir sosyal projeyi gerçekleştiriyorlar. Bu proje Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanımızın bir projesi. Başta Berrin Hanıma ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Baş aktör kendileridir. Bu projenin hem kadınlarımıza hem Aliağamıza hayırlar getirmesini diliyorum” dedi .
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından konuklar stantları gezerek kadınların üretimi olan ürünleri satın aldı. Aliağa Belediyesi ile Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğinde faaliyete geçirilen "Üretici Kadın Çarşısı”nda Aliağalı kadınlara ait el emeği örgülerin, takıların, çeyizliklerin, süs eşyalarının yanı sıra organik ürünlerle elde edilmiş çeşitli gıdaların da satışı gerçekleştirilecek.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER