SİTE SAĞ REKLAM ALANI

UYUMA PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

Uyuşturucuyla mücadelede UYUMA projesi hayata geçirildi.

03 Nisan 2019 16:32 aliaga 230
UYUMA PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ
İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadelenin daha etkin ve verimli şekilde yürütülebilmesi amacıyla, narkotik madde satışına yönelik ihbar projesi uygulama aracı olarak geliştirilen "Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu (UYUMA) " projesi hayata geçirildi. 
Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden gelen açıklamada "UYUMA” adlı akıllı telefon uygulamasıyla vatandaşların tanık oldukları uyuşturucu suçlarını doğrudan polise bildirebileceği belirtildi. İlçe Emniyeti "Yüzde 100 yerli imkanlarla oluşturulan akıllı telefon uygulaması "UYUMA” ile vatandaşlar sokakta tanık oldukları uyuşturucu suçlarını doğrudan polise bildirebilecek ve programa, vatandaşlık kimlik numarası ile girilerek, vatandaşlar, bulunduğu yerin bilgisini yazıp butona bastığında narkotik birimlerine direkt olarak mesaj gönderebilecekler ve emniyet birimleri tarafından bu konuma en yakın polis ekibi yönlendirilecektir. UYUMA aplikasyonu ile ihbarda bulunan kişinin kimliği gizli tutularak, adli aşamalarda kesinlikle kimliğinin ifşa olmaması sağlanacaktır. Vatandaşlarımız UYAMA uygulamasını, akıllı cep telefonlarının uygulamalar kısmından ücretsiz olarak indirerek, kullanabileceklerdir. Çağımızda, gençliğin en büyük illeti olan uyuşturucu ile mücadelede, vatandaşımızın desteği ile bu tür suç ve suçlulara karşı daha etkin ve verimli bir çalışma yapılabileceği göz önünde bulundurularak, vatandaşlarımızın katkıları beklenmektedir.” denildi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER