SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

YALI MAHALLESİ'NE YENİ İLKOKUL

Yalı Mahallesi'nde bulunan ve Aliağa Ticaret Meslek Lisesi olarak eğitim öğretime devam eden okulun ilkokul olması yönünde yapılan başvurulara Milli Eğitim Bakanlığı'ndan olumlu yanıt geldi

11 Temmuz 2018 14:37 aliaga 1530
YALI MAHALLESİ'NE YENİ İLKOKUL
Yalı Mahallesi sakinlerinin uzun yıllardır mücadelesini verdiği, mahallede bulunan Aliağa Ticaret Meslek Lisesi'nin ilkokul olması yönündeki talebi için inceleme yapan müfettişlerden olumlu raporu gelmişti. Milli Eğitim Bakanlığı ise hazırlanan rapor neticesinde Yalı Mahallesi'ndeki binanın ilkokul olması için onay verdi. Şehit Bülent Yanpala İlkokulu'na kavuşan Yalı Mahallesi sakinleri önümüzdeki eğitim-öğretim dönemi için çocuklarını okula kaydettirebilecekler.
Okulun açılması için Yalı Mahallesi sakinleri ile birlikte sürecin takipçisi olan ve gerekli başvuruları yapan Yalı Mahallesi Muhtarı Hürriyet Gece Gülcan "Mahallemizin bir ilkokul ihtiyacı olduğunu yıllardan bu yana dile getirdik. Geçtiğimiz dönem müfettişler gelerek gerekli incelemeleri yapmış ve olumlu yönde rapor hazırlamıştı. Şimdi ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen onay neticesinde okulumuzun ismi Şehit Bülent Yanpala İlkokulu olarak belirlendi. Okulumuzun kurucu müdürü görevlendirildi. Şimdi iş daha önce mahallemizde okul olmadığı için başka okullara kayıt yaptıran velilerimizin kayıtlarını tekrar Yalı Mahallesi'ne taşımalarında. Emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyuz.” dedi. 
Gülcan, mahalle sakinlerine seslenerek kayıt işlemleri için ikametgah adreslerini bir an evvel taşımaları yönünde uyarılarda bulundu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER