SİTE SAĞ REKLAM ALANI

YENİŞAKRAN'DA ROBOTİK, KODLAMA VE 3D TASARIM-BASKI SINIFI

Yenişakran ilkokulu bünyesinde kurulan çocuk kulübü faaliyetleri kapsamında, robotik,kodlama ve 3D tasarım-baskı atölyelerinin açılışı gerçekleştirildi

23 Ekim 2018 11:34 aliaga 799
YENİŞAKRAN'DA ROBOTİK, KODLAMA VE 3D TASARIM-BASKI SINIFI
Yenişakran ilkokulu bünyesinde kurulan çocuk kulübü faaliyetleri kapsamında, robotik,kodlama ve 3D tasarım-baskı atölyelerinin açılışı gerçekleştirildi.
 Okuldan sonra çocukların teknoloji ile buluşmasını hedefleyen Yenişakran İlkokulu Çocuk Kulübü'nde öğrenciler, Öğretmenler Osman Öngören, Mehmet Ali Aklar ve Cem Atay tarafından verilen robotik-kodlama ve üç boyutlu tasarım dersleri alacaklar. Okulun kendi imkanları ile oluşturulan atölyelerde 8 adet Lego wedo 2, 4 adet mbot, 4 adet Lego ev3, 1 adet Lego Boost, 1 adet Cubetto, 2 adet story starter, Arduino setleri yanında 3D kalemler ve üç boyutlu yazıcı bulunmakta.
STEM sınıfının açılışını Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Zehra Tuba Kabakcıoğlu Şube Müdürleri Arif Canpolat, Erol Koyuncu, okul müdürleri ve öğretmenler birlikte yaptı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER