SİTE SAĞ REKLAM ALANI

YÖNETİM KURULLARI ORTAK TOPLANTISI ALİAĞA'DA GERÇEKLEŞTİ

İzmir Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Aliağa Ticaret Odası Aliağa'da düzenlenen Yönetim Kurulları Ortak Toplantısı'nda bir araya geldi.

18 Şubat 2019 18:41 aliaga 452
YÖNETİM KURULLARI ORTAK TOPLANTISI ALİAĞA'DA GERÇEKLEŞTİ
Aliağa Ticaret Odası ev sahiplinde düzenlenen İzmir Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulları Ortak Toplantısı'nda İzmir iş dünyasının önemli isimleri bir araya geldi. 
ALTO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda İzmir ticaret dünyasındaki gelişmeler ve sorunlara ilişkin çözümler konuşuldu. 
Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk "Aliağa Ticaret Odası adına toplantımıza katılan herkese teşekkür ederiz. Bu toplantının ege bölgesine, İzmir'e ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim. Aliağa ticaret ve sanayi merkezlerinin başta gelen ilçelerinden biri… Ticaret merkezinin üzerinde olmak sorunlarımızı da arttırıyor. Aliağa dış ticarette Türkiye'nin 5.8'ini sağlayan bir bölgedeyiz. Üreticeğiz kazanacağız ve ürettiğimiz ürünü satacağız. Aliağa ürettiğimiz ürünü satmak için en önemli çıkış kapılarından birisi durumunda. 2018 yılında yaklaşık 54 milyon tonluk limanlar elleçlemesiyle tamamladık. Star Rafinerisi'nin de devreye girmesiyle beraber 60- 65 milyon ton gibi bir rakama çıkacak. Ayrıca bir milyona doğru hızla ilerleyen konteyner sirkülasyonumuz var. Yani Aliağa'ya giren çıkan araç sayısı günlük 50 bin. Bu bize de bazı sorumluluklar yüklüyor. Bugün Denizli'de üretilenin de, Manisa'da üretileninde en önemli çıkış kapısı artık Aliağa'dır. Dolayısıyla Ege Bölgesi'nin de, özellikle İzmir'in de bizim sorunlarımızla ilgilenmesi gerek.” dedi. 
Toplantı ilgili gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER