SİTE SAĞ REKLAM ALANI

YÜZME KURSLARI ALİAĞALI ÇOCUKLARIN NEŞESİ OLDU

Aliağa Gençlik Merkezi içerisinde hizmete açılan yarı olimpik yüzme havuzu Aliağalı çocukların neşesi oldu.

23 Temmuz 2019 12:57 aliaga 1136
YÜZME KURSLARI ALİAĞALI ÇOCUKLARIN NEŞESİ OLDU
Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilen Aliağa Gençlik Merkezi kısa sürede küçükten büyüğe her yaştan Aliağalının ortak yaşam merkezi haline geldi. Aliağa Gençlik Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen sportif ve kültürel faaliyetler binlerce Aliağalıyı bir araya getiriyor.

 

YÜZME KURSLARINA ALİAĞALI ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ

Özellikle 5-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik başlatılan yaz dönemi yüzme kurslarına Aliağalı çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Haftanın dört günü verilen kurslarda gruplara ayrılan çocuklar haftada iki gün ikişer saat yüzme eğitimi alıyor. Profesyonel antrenörler tarafından verilen kurslarda çocuklara yüzmenin ilk aşaması olan suyun üzerinde kalma, suda nefes alma, ayak vuruşu gibi temel eğitimler veriliyor.

 

Aliağa Gençlik Merkezi'ndeki kurslar 25 metre uzunluğa, 12 buçuk metre genişliğe ve 2 buçuk metre derinliğe sahip yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda gerçekleştiriliyor. Kurslarda çocuklar hem yüzme öğreniyor hem de spor yaparak fiziksel gelişimlerine katkı sunuluyor. Yılın 12 ayı devam edecek kurslar da yaz dönemine ait eğitimler eylül ayında son bulacak.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER