SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ZAFER BAYRAMI ALİAĞA'DA TÖRENLE KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi İzmir'in Aliağa ilçesinde de düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ağustos 2019 12:19 aliaga 1548
ZAFER BAYRAMI ALİAĞA'DA TÖRENLE KUTLANDI
Kutlama törenine; Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, daire amirleri, askeri erkân, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, gaziler, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Aliağa Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Aliağa Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu ile başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekildi.

ALP OĞUZ ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ ALİ GÜRLEK: "TARİHİMİZDE ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR”

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise Aliağa Alp Oğuz Anadolu Lisesi Müdürü Ali Gürlek yaptı. 30 Ağustos ve büyük taarruzun Türk tarihi açından öneminden bahseden Gürlek, şöyle konuştu: "Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ordular İlk Hedefiniz Akdenizdir, İleri' emrinden sonra Türk Ordusu bu emrin heyecanıyla düşman kuvvetlerini takibe başlamış 9 Eylül 1922'de İzmir'e girerek Türk Bayrağının yeniden Kadifekale burçlarında dalgalandırılmasıyla Batı Anadolu düşmandan tamamen kurtarılmıştır. Ordumuzun kazandığı bu büyük zafer, tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır. Bilindiği gibi Anadolu'nun kapıları Malazgirt zaferi ile Türklere açılmıştı. Miryakefalon zaferi ile Türk yurdu olmuş, son olarak kazanılan büyük taarruz ve Başkumandanlık meydan muharebesi ile de Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağı bütün dünyaya duyurulmuştur.”

TEBRİKATLAR KABUL EDİLDİ

Tören programı, Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun'un kaymakamlık makamında tebrikatı kabul etmesiyle devam etti. Program şehitlik ziyareti ile son buldu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER