SİTE SAĞ REKLAM ALANI

19 MAYIS BERGAMA'DA TÖRENLERLE KUTLANDI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

20 Mayıs 2019 10:59 bergama 200
19 MAYIS BERGAMA'DA TÖRENLERLE KUTLANDI
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ile bir ülkenin kaderinin değiştiği gün olan ve Ulu Önderin gençliğe bayram armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bergama'da törenlerle kutlandı.

Bergama Endüstri Meslek Lisesi önünden kortej yürüyüşü ile başlayan kutlama törenleri Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen etkinliklerle devam etti. Bergama Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bergama Gençlik Spor İlçe Müdürü Sülbiye Aksoy Cumhuriyet Meydanı'nda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi.

Kutlama törenlerine Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Garnizon Komutanı Tank Albay Murat Sağlık, Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Uğur Abacı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Bergamalı okulların hazırladıkları müzik, halk oyunu ve tiyatro gösterilerinin izleyenlerden büyük alkış aldığı törenlerde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilçede düzenlenen voleybol, basketbol, masa tenisi, bayrak koşusu, badminton turnuvalarında dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. Törenlerin sonunda Bergama Kültür Merkezi'nde öğrencilerin resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER