SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

19 MAYIS TÖRENLERLE KUTLANDI

Bergamada,19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı.

20 Mayıs 2018 18:18 bergama 442
19 MAYIS TÖRENLERLE KUTLANDI
Türk ulusunun emperyalizme başkaldırdığı, ebedi ve tek Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün “ya istiklal, ya ölüm” diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği 19 Mayıs 1919, ‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' Bergama'da törenlerle kutlandı.

Bergama Endüstri Meslek Lisesi önünde toplanan kalabalık Belediye Bandosu eşliğindeki marşlarla Cumhuriyet Meydanı'na Gençlik yürüyüşü gerçekleştirdi. Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törenler Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Yunus Kazak'ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdiği törenlerde halk oyunları gösterileri, günün anlam ve önemine ilişkin şiir ve kompozisyonların okunması ve sporcuların gösterileri ile büyük bir coşku yaşandı.

Törenlerin sonunda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları çerçevesinde ‘Gençlik Haftası' adı altında düzenlenen turnuvalarda ve ilçe, il ve Türkiye genelinde basketbol, atletizm, tekvando, judo, badminton branşlarında dereceye giren ve şampiyon olan öğrencilere ve sporculara ödülleri takdim edildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER