SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

365 GÜN 500 AİLEYE 3 KAP SICAK YEMEK

BAŞKAN GÖNENÇ; SADECE RAMAZAN'DA DEĞİL HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

31 Mayıs 2018 10:33 bergama 328
365 GÜN 500 AİLEYE 3 KAP SICAK YEMEK
SADECE RAMAZAN'DA DEĞİL HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Bergama Belediyesi Aşevi günde 500 aileye sadece Ramazan ayında değil, yılın 365 günü ulaşmaya devam ediyor.
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'in önemli bir sosyal merkez olarak tanımladığı Bergama Belediyesi Aşevi ile her gün 500 ihtiyaç sahibi aile ve bakıma muhtaç vatandaşa ulaşılıyor. Aşevi çalışanları ve ulaşım ekibi ise dağıtımı insan onurunu korumayı hedefleyerek ve kimseyi rencide etmeden yapıyor.

GÜNDE 500 AİLEYE ULAŞILIYOR
Bakacak kimsesi olmayan, yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli veya kimsesiz, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda mühendisi eşliğinde sıcak yemek ulaştırmak amacıyla açılan Bergama Belediyesi Aşevi günde 500 aileye 3 kap sıcak yemek ile ulaşıyor. Yemek yardımı yapılacak olan vatandaşların gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadıklarının titizlikle tespit ediliyor. Haftanın 6 günü ihtiyaç sahiplerine evlerinde dağıtım yapılıyor. Ayrıca her gün 80 kadar kişi ise Aşevinde yemek yiyor.

KİMSE AÇ KALMASIN DİYE
Aşevi'nin işlevi açısından önemli bir sosyal merkez olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bu şehirde kimse aç kalmasın diye büyük bir uğraş içindeyiz. Bu amaçla Aşevinde hazırlanan yemekleri kapı kapı dolaşarak ve kimseyi rencide etmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Sadece Ramazan'da değil, her zaman vatandaşımızın yanındayız” diyor.

BERGAMA BELEDİYESİ AŞEVİ
Bergama Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Aşevi'nin sağlıklı ve geniş kitlelere ulaşması için Mahalle Muhtarlıkları ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile koordinasyon kurularak ilçede yardım alanlarının geniş bir envanteri çıkarılıyor. İlçe sınırları içerisinde vefat eden vatandaşların ailesine taziye amaçlı pide ve ayran hizmeti sunularak acılarına destek olunuyor. Ayrıca ilçe sınırları içinde meydana gelen olağan dışı mağduriyet durumlarında (Yangın, Sel, Deprem vb.) toplu yemek verilerek mağduriyetler giderilmeye çalışılıyor.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER